Gå til innhold

hva er framtidens socket?


paalrh

Anbefalte innlegg

Sist gang jeg kjøpte PC var socket A konge på haugen. Godt utvalg av tilbehør til rimelige priser. med de nye 64bit prosessorne som kommer aner jeg en skift i dette. Siden 64bit ser ut til å være framtiden og de nå kommer ut på socket 939 & 754 for AMD sin del så er det jo litt vanskelig å tenke på hva man skal skaffe seg.

 

Jeg som flere planlegger å handle inn nytt hovedkort mm etter jul og har begynt å se rundt etter hvilket socket jeg skal gå etter.

 

Så det jeg lurer på er Hva tror dere blir det nye populære socketet for de generelle databrukerne?

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse
Jeg som flere planlegger å handle inn nytt hovedkort mm etter jul og har begynt å se rundt etter hvilket socket jeg skal gå etter.

Kanskje vente til etter jul og se på hva som er tilgjengelig da ;)

 

Uansett så er det vel ingen tvil om at amd64 er beste plattform for pengene nå om dagen. Og når det er en drøss av amd-chipsett med pci-e støtte på vei, så faller vel den siste grunnen til å velge Intel bort.

 

Når det gjelder valg av socket, så er vel S939 fortsatt uforholdsmessig høyt priset i forhold til 754, særlig med tanke på at ytelsesforskjellen bare er et par prosent. Men det skulle visst slippes s939-cpuer i 3000+ -sjiktet om ikke så lenge, med samme prisnivå som s754-prosessorene.

Endret av Frank2004
Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...