Gå til innhold

9800 np 256 mb / 128 bit -- Kan det klokkes?


rc-marcus

Anbefalte innlegg

Hei!

 

Jeg har et Radeon 9800 non-pro kort med 256 mb minne og 128 bit minnebus. Jeg har lyst at dette kortet skal yte litt mer enn det gjør slik det er nå;

Core = 325

Memory = 290

 

Kan jeg klokke dette kortet og få en ytelses økning med original kjøler? Jeg lurer også på om dette kortet tåler Pro klokken som er 378/337 (?)

 

Jeg har prøvd meg litt frem, og klokket det til 360/315 men ATI Tool. Jeg så ingen artifacts, men når jeg skulle kjøre full 3D-Mark03 forsvant plutselig bilde midt i game test 4. Maskinen surret og gikk som normalt, bare at det var ikke bilde. Hvorfor? Jeg kjente på kortet og det gikk an å holde på kjøleribba uten å brenne seg (men den var litt varm)

 

Noen gode tips? Hvor langt har dere andre 9800 np brukere klokket det?

 

BTW: Catalyst 4.8 driver!

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse
Det hørtes ut som et ytolig dårlig kort du har fått tak i der! 256mb ram og 128mb minnebuss? må være dårligere enn se versjonene det der!

Det er nok ikke av de raskeste men det har jo fordelen med 8 pipelines (over SE mener jeg) 128-bit minnebuss vil nok svekke det endel, men jeg vet ikke hvilket minne det har.

Lenke til kommentar

Slik jeg skjønner det så er ikke dette noe særlig godt kort da, og heller ikke så klokkingsvillig.

 

Vil dere anbefale meg å bare slå til med et Sapphire 9800 pro 128 mb / 256bit for 1750 kroner da? :p

 

Jeg har 3,4 Ghz CPU og 1024 mb PC3200 ram.

Endret av rc-marcus
Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...