Gå til innhold

Datakurs for "de dumme"


Anbefalte innlegg

Dette var overskirften i en annonse i dagens aftenposten fra www.fredli.no. Vet ikke hvor mye kurset koster men man lærer mye. I annonsen sto det:

"Du vil beherske følgende:

- Oppstart av maskin, tastatur, mus, skjerm.

- Skrive brev/dokumenter/innbydelse/mapper.

- Internett, søke info, handle, nettbank, reise.

- E-mail, sende/motta elektronisk post."

 

Hvordan lærer man bort oppstart av tastatur?

 

Til slutt i annonsen er det oppgitt en epost-adresse og web-adresse. Skulle man klare å sende en epost dit eller komme inn på web-siden må man vel sies å kunne klare kurset med topp-karakter.

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Hvorfor er dete rip-of? De tar da for seg det mest basice for noen som ikke har brukt en PC lenger. De lærer da bort grunnleggende praktiske ting om hvordan organisere ting, skrive brev, surfe litt på nett - med søking, bruk av e-post.

 

Hva tror du folk flest har bruk for? Intensivkurs i Doom3?

Lenke til kommentar

Men når du ser på de andre punktene så synes jeg de godt oppveier for det første.

 

Nå tror jeg heller ikke de bruker tre timer på å let etter knappen, men tar for deg basics i oppstarten av en PC/windows. Husk at dette er en reklame som skal tiltrekke de som ikke kan nope, og da er det sikkert betryggende å se at de tar det helt fra starten.

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...