Gå til innhold

Vil RAM'en min holde til spill og annet?


Anbefalte innlegg

Jeg har en PC som trenger kanskje litt oppgradering. Den er 1,5 år gammel. På den har jeg 256 MB PC133 mhz RAM. Jeg skal da kjøpe meg 512 nye PC133 mhz med RAM. Holder det til spill og annet? Eller må jeg bytte hele HK og kjøpe ny CPU og RAM?

 

CPU'en er en Pentium 4 1,6 ghz.

 

Skal kjøpe meg nytt skjermkort også.

Sapphire 9800pro

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Ville absolutt anbefale deg å bytte hovedkort og minne, sdram begynner å bli i tregaste laget nå i dag. Om du ikke har så mye penger så er amd athlon-systemer billige for tiden, billig hovedkort+ prosessor, i tilleg får du 1GBram til 1500 på komplett. 1 GB begynner å bli nødvendig i flere spill som f. eks ut2004 og farcry.

Lenke til kommentar

Det kommer litt an på hvilke spill du skal spille og om du spiller mye. har du planer om å ta frem klassikere man finner i blillighyllene kan du klare deg fint med en RAM oppgradering, men om du planlegger å gi deg i kast med spill som Thief 3, Far Cry og andre spill av nyere dato er det nok best å kjøpe seg en ny maskin. Jeg vil anbefale en AMD basert PC på rundt 2 Ghz, 1GB Ram og et Radeon 9600 XT kort. En slik maskin kan du få til under 5000 kr.

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...