Gå til innhold

ATI Radeon X800xt! eller Geforce 6800Ultra!


lars68

Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse

ettersom du nesten ikke kan se noe forskjell så er begge to like gode kjøp. hvorfor så travelt? ingen av kortene er tilgjengelige enda.

 

for å være helt ærlig så mener jeg at det ble "bevist" at x800xt har bedre bildekvalitet. flere nettsteder viste x800xt`s evne til å rendre bedre enn 6800 med alt skrudd på maks.

Lenke til kommentar

Når dere sier X800XT, mener dere da X800XTPE?

X800XTPE er jo tilgjengelig nå, er det ikke?

Etter det jeg har lest og sett, så er XTPE det beste kortet når alt er skrudd på.

Finnes det forresten ikke utallige "hva er best av GF6800 og X800?" threads nå?

 

EDIT: Kortet var visst ikke tilgjengelig likevel...

Endret av Raijin
Lenke til kommentar
6800 Ultra skal he de beste lys/skygge effektene ! det er en til post med en del bilder fra Far Cry som er tatt med 6800ultra og det ser utrolig bra ut..jeg har bestilit mitt 6800ultra så håper at du også gjør det !  :yes:

Hvilkne bilder er det du sikter til? Den demoen Crytek viste frem i forbindelse til lanseringen av GF6800 har ingen GF6800 spesifikke effekter.

 

http://farcry.filefront.com/file/Far_Cry_P...g_Example;26574

Her er et eksempel på offset mapping (virutal displacement mapping) i FarCry, samme teknikk som blir brukt i den demostrasjonen. Denne kan kjøres på alle kort som har PS2.0 støtte, som f.eks Radeon 9600.

Endret av MistaPi
Lenke til kommentar

Det er liten tvil om at kvaliteten på begge disse kortene er svært bra. Uansett hva du til slutt velger tror jeg du vil bli fornøyd. Foreløpig har x800 XT PE vist seg å være litt sterkere på mange områder, men det er ingen knockout på noe som helst vis.

Lenke til kommentar

Skal du klokke? For da er 6800Ultra best.

 

Og X800XT finnes vel ikke til APG, bare til PIC-E. Og det er ingen merkbar eller sebar forskjell på de. Så uansett hva en test sier kan du drite i det, siden de skjermkortene kan vise så god grafikk som øyet kan klare å få med seg, nesten.

 

Enten liker du søt sild, eller så liker du sur sild. Men de er akkurat like gode.

Lenke til kommentar
Skal du klokke? For da er 6800Ultra best.

 

Og X800XT finnes vel ikke til APG, bare til PIC-E. Og det er ingen merkbar eller sebar forskjell på de. Så uansett hva en test sier kan du drite i det, siden de skjermkortene kan vise så god grafikk som øyet kan klare å få med seg, nesten.

 

Enten liker du søt sild, eller så liker du sur sild. Men de er akkurat like gode.

Dette er 2 forskjellige kort som har sine sterke og svake sider. Det er situasjoner der GF6800U er raskere og vice versa. Men jevt over er X800XT PE raskere.

Lenke til kommentar
Pr. dags dato er nok x800xt pe det beste kjøpet. Men jeg vet ikke hvordan det ser ut om noen måneder. Ingen kan si hvilket kort som er det beste når kortene ikke er skikelig ute en gang. MYE kan hende med nye drivere.

Jeg hadde ikke satt min lit til at de bidene er ekte. "HDR" effekten var ganske overdrevent i enkelte av bildene. Dessuten har Crytek utalt at den nye patch'en med PS3 shadere skal gi ytelseforbedring for GF6800 kort, å implentere HDR gir ikke akkurat en ytelse boost.

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...