Gå til innhold
Trenger du hjelp med internett og nettverk? Still spørsmål her ×

E-post klienter og HTML.


Anbefalte innlegg

Hvordan er det egentlig for tiden? Er det lenger noen e-post klienter som ikke støtter HTML? Og i såfall er det mulig å sette opp utgående eposter til å vise en tekst-only version hvis mottager ikke har e-post leser som støtter HTML?

Endret av oblivian
Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Det aller fleste bruker vel Outlook Express/Outlook/webmail så å sende HTML går bra i det fleste tilfeller.

 

Men det kommer helt an på hvor viktig eposten er og hvem mottakerne er. HTML generelt er en uting i e-post, og moderne e-post klienter har muligheten til å fjerne enkelte HTML elementer eller bare vise e-post i tekstformat. Dette kan eksempelvis hindre spammere i å få vite om din e-post konto er aktivt brukt eller ikke.

 

Det er mulig å sende e-post som HTML og tekst samtidig. Jeg bruker Thunderbird og der har du den muligheten. Thunderbird kan også huske hvilken format mottakeren foretrekker (tekst/HTML).

 

Hovedregel: Ikke bruk HTML!

Tilleggsregel 1: HTML til tekstformattering er greit, bilder er ikke greit.

Tilleggsregel 2: HTML kan brukes når du kjenner mottakeren og mottakeren synes HTML er greit.

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...