Gå til innhold
Trenger du hjelp med internett og nettverk? Still spørsmål her ×

Trøbbel med DLINK-DI624+


Anbefalte innlegg

Kjøpte for kort tid siden en trådløs nettvekspakke med en DLINK-D624+ som router. I dag gjorde eg den fatale feilen å prøve å endre IP adresse på routerne fra 192.168.0.1 til 10.0.0.99.

 

Etter å ha endra IP fikk eg ikkje kontakt med routeren (på noken av adressene).

 

Så eg tenke at reset-knappen bak ville vere ei super løysing for å sette tilbake innstillingane til "factory-default". Problemet var at routerne aldri vart ferdig å boote. Etter ca. 30 min så stod forstatt statuslyset å blinka. Og ved å gå til 198.162.0.1 i nettlesaren så fikk eg kun opp ei side der eg kunne laste opp ny firmware. Så eg laste opp ny firmware, men med samme resultat. Routeren vil ikkje boote. :cry:

 

Noken som har noken gode tips?

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

hvis du oppgradere firmeware på boxen og den bota før den var ferig så er den ødlagt, du må bare bruke garantien. på den, hvis du ikke har garanti kan du flashe den ved og skru den opp og lage en simpel eprom brenner, og flashe den selv (du må ha en godel kunskap før du tester det.

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...