Gå til innhold

Overklokking av et Radeon 9800 128 MbRam


Anbefalte innlegg

En kompis av meg lurte på om det var safe å overklokker detta Skjermkorte

 

Han lurte også på hvordan man gjør det... han gidder ikke kjøpe vannkjøling.. men han hadde tenkt å kjøpte seg kjøle-ribbe.. slik som er på ULTIMATE kortet !!

 

 

PS: Jeg har søkt om det var andre poster av denne sort.. men fant det ikke så jeg måtte bare starte en ny en !!

 

Takker for alle svar !!

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse
En kompis av meg lurte på om det var safe å overklokker detta Skjermkorte

 

 

selvfølgelig er det "safe".. alle kort kan klokkes. forskjellen er bare hvor lange han kommer i forhold til andre..

 

klokk litt og litt 1-5mhz om gangen og kjør no 3dmark eller ATitool for å se etter artifacts (unormalheter som ikke skal være der, du ser de med en gang hvis du følger med)

 

så når du ser artifacts, så klokker du litt ned, og tester igjen. hvis du da ikke ser artifacts, gratulerer du har da klokket dit skjermkort x antall MHz..

 

husk, artifact er usunt for kortet over lengre tid :p

 

lykke til ;)

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...