Gå til innhold
Trenger du hjelp med internett og nettverk? Still spørsmål her ×

win98-xp i nettverk funker ikke for mg!!!!


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse
IP XP Maskin: 192.168.0.1

IP 98 Maskin: 192.168.0.2

Subnett maske: 255.255.255.0

 

Fungerer fint som oftest ;)

Med disse instillingene "funker" dem sammen i nettverket, men når man kommer til filesharing etc sliter man (jfr x-antall tråder om win98 vs xp).

Lenke til kommentar

før hadde jeg selv et 98-xp nettverk før jeg innstalerte xp nede også. på win 98 er det ikke sikkert du kan velge ip, siden den hvertfall ikke har innebygd støtte for bredbånd (correct me if i'm vrong) men har du en router kan du jo prøve å tildele dem hver sin ip.

Lenke til kommentar
på win 98 er det ikke sikkert du kan velge ip, siden den hvertfall ikke har innebygd støtte for bredbånd (correct me if i'm vrong) men har du en router kan du jo prøve å tildele dem hver sin ip.

Innebygd støtte for bredbånd? Det minner meg om alle disse store kjeden som f.eks Elkjøp. Dem sier at alle PC'ene er "klargjort for bredbånd" bare fordi dem har nettverkskort i :)

 

Uansett, win98 støtter bredbånd/nettverk/bytte av ip-adresse like godt som alle andre m$-os.

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...