Gå til innhold

Klokke pcen


Anbefalte innlegg

Hi- Jeg er ikke så flink når det gjelder pc. Men håper jeg kan såpass at jeg fårstår det dere fårhåpentligvis klarer å forklare meg på en enkel måte. Jeg har lyst til å klokke pcen min, hva skal jeg egentlig gjør?

 

Jeg har:

P4B533-E (HK)

Geil 512 DDR PC2700 333MHz (Ram)

Intel P4 2.66 533MHz (CPU)

 

Har lest den ubrukelige "Nybegynerguiden". Hjelper ikke meg med å stille på Bussfarten å multi-tingen. kan noen hjelper eller?

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

For å klokke pc-en trenger du ikke annent enn å få inn i bios, og stille på fsb (front side bus), eller mulitiplier (ikke for din prossessor den er låst her). For å gå inn i bios trykker du delete (eller hva det står på skjermen) under oppstart av maskinen. Et eller annet sted i bios (forskjellig fra hovedkortprodusent) finner du info om CPU her skal det være et valg der du kan stille inn Front side buss, etterpå er det bare å gå ut av bios, lagre forandringene og starte på nytt.

 

Når du overklokker må du passe på temperaturen, spesielt på CPU kommer denne opp mellom 60 og 70 begynner det å bli farlig. For å måle temperaturen på CPU bruker du det programmet som følgte med hovedkortet med navn hardware monitor eller liknende. Hvis ikke finnes det programmer du kan laste ned fra internett somogså kan måle temperatur.

 

Når du snakker om nybegynnerguiden var det denne du leste:http://forum.overklokking.no/index.php?showtopic=143800

 

Edit denne guiden er ganske bra, men den er på engelsk: http://www.overclockers.com./tips120/index06.asp

Endret av Thorsen
Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...