Gå til innhold
Trenger du hjelp med internett og nettverk? Still spørsmål her ×

Anbefaling av firewall til lite firma


Anbefalte innlegg

Jeg skal hjelpe et lite firma med å sette opp en ny firewall (de har i dag en Cisco Pix 501). De har en fast 2 mb/s linje og slipper inn web, e-post og VPN-trafikk.

 

Den firewallen de har i dag tillater bare 10 samtidig brukere ut på nettet, og har forøvrig noe dårlig logg-muligheter (rettere sagt: litt for komplisert :-)

 

Kan noen anbefale en enkel firewall til under 5000,- som handterer inntil 20 brukere og støtter inntil 10 samtidig VPN-brukere? I tillegg bør det være enkelt å sette opp port forwarder slik at e-post og web fungerer greit. Firewallen bør også kunne støtte flere IP-adresser på utsiden...

 

 

Mvh

 

Lasse

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

SmoothWall! :-D

 

Det er en brannmur-linux-distro, og virker veldig fint. Jeg har kjørt den hjemme her i rundt to år, og den fungerer utmerket. Den krever en dedikert maskin, men den krever ikke my resurser, og en hvilken som helst utkassert/billig boks går bra.Den er kjempelett å sette opp, du trenger ingen kunnskaper om Linux. Når den er instalert gjøres alt via et oversiktelig webgrensesnitt.

 

Det finnes to versjoner, SmoothWall Express 2.0 som er helt gratis og opensource, samt SmoothWall Corporate Server 3.0 som koster noe. Sistnevnte er da med support (selv om du får support på irc uansett), og det finnes en del tilleggsmoduler du kan kjøpe. Det er også noe mer support for VPN i den (men det er støtte for det i Express også).

 

http://www.smoothwall.net for Corporate delen

http://www.smoothwall.org for opensource delen

 

-Morten

Lenke til kommentar

www.clarkconnect.org

 

Office versjonen av den måtte vært glimrende for dere siden det er et lite kontor. Og det er en meget billig løsning for firmaer flest.

 

Ellers er home editon av ClarkConnect gratis for hjemme brukere. Minuset med home edition er at man ikke får støtte for VPN.

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...