Gå til innhold

Dual Opteron-hovedkort fra Iwill nå i salg i Norge


snorreh

Anbefalte innlegg

Disse hovedkortene blir nå endelig å få kjøpt i Norge hos Pyton.no:

 

Iwill DK8N med NVIDIA nForce3 Pro 250-brikkesett, dual sokkel 940, 8 minnebanker for opptil 16GB DDR400-minne (med NUMA-støtte), AGP 8X, 4 PCI-X 64-bit 133MHz, 1 PCI 32-bit 33MHz, Gigabit LAN, S-ATA med RAID 0,1 og 0+1, USB 2.0, FireWire og 6-kanals surround-lyd.

 

Iwill DK8X med AMD 8000-brikkesett, dual sokkel 940, 8 minnebanker for opptil 16GB DDR400-minne (med NUMA-støtte), AGP 8X, 2 PCI-X 64-bit 133MHz, 1 PCI-X 64-bit 66MHz, 2 PCI 32-bit 33MHz, Gigabit LAN, S-ATA med RAID 0,1 og 0+1, USB 2.0, FireWire og 6-kanals surround-lyd.

 

Iwill DK8S2-SATA med AMD 8000-brikkesett, dual sokkel 940, 8 minnebanker for opptil 16GB DDR400-minne (med NUMA-støtte), integrert ATI RageXL grafikk, 2 PCI-X 64-bit 133MHz, 2 PCI 64-bit 66MHz, 2 PCI 32-bit 33MHz, 2 Gigabit LAN, S-ATA med RAID 0,1 og 0+1 og USB 2.0.

 

Iwill DK8N virker mest spennende synes jeg siden det benytter seg av brikkesett fra Nvidia som støtter PCI/AGP-lås og flere overklokkingsmuligheter og skal ifølge Pyton.no være tilgjengelig allerede fra slutten av denne måneden mens de andre hovedkortene blir tilgjengelig rett etter påske :thumbs:

Endret av snorreh
Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse
Iwill DK8N med NVIDIA nForce3 Pro 250-brikkesett, dual sokkel 940, 8 minnebanker for opptil 16GB DDR400-minne (med NUMA-støtte), AGP 8X, 4 PCI-X 64-bit 133MHz, 1 PCI 32-bit 33MHz, Gigabit LAN, S-ATA med RAID 0,1 og 0+1, USB 2.0, FireWire og 6-kanals surround-lyd.

 

Noen som kan forklarer hva 'NUMA-støtte' er??

 

Edit. :love: Google ... http://lse.sourceforge.net/numa/faq/

 

 

Men vet noen om VIA sitt chipset (MSI Master2 FAR) støtter det ?

Endret av FooKer
Lenke til kommentar
Noen som kan forklarer hva 'NUMA-støtte' er??

 

Edit.  :love: Google ...  http://lse.sourceforge.net/numa/faq/

 

Men vet noen om VIA sitt chipset (MSI Master2 FAR) støtter det ?

Nei, MSI K8T Master2-FAR støtter ikke NUMA (Non-Uniform Memory Access) siden det ikke har dediserte minnebanker til hver av CPU'ene (CPU 0 deler minnet med CPU 1) se bare her (side 3):

http://www.gamepc.com/labs/view_content.as...onmemory&page=1

 

Interessant artikkel det der, står en del om fordelene til NUMA i praksis for Opteron :thumbup:

Endret av snorreh
Lenke til kommentar

Hei - Vi får inn prøver på DK8N om ikke så alt for lenge men på grunn av dårlig tilgang fra nVIDIA på brikkesett er det begrenset med kort som kommer til Norge.

 

Prisen 4700,- inkl. mva.

 

For de av dere som synes kanskje dette er litt stivt, kan dere kanskje se på alternativet DK8X til 3990,- inkl. mva.

 

For lagerstatus, priser og annet - sjekk www.pyton.no :thumbup:

 

Pyton.no - Salg

Lenke til kommentar
Man må vel ha ATX-E kabinett for at DK8N kortet skal passe?  De er vel ikke billige heller ?

De fleste kabinettene til Chieftec og Thermaltake har faktisk plass til E-ATX hovedkort, selv om det kan bli litt i trangeste laget. Du behøver likevel en EPS12V strømforsyning, siden disse hovedkortene ikke støtter vanlig ATX12V strømforsyning. Microplex.no selger forøvrig E-ATX kabinett med spesielt god plass fra bl.a. Lian Li (PC-7x-serien) og EPS12V strømforsyninger fra Fortron/Source som er meget bra. Eventuelt kan du også få kjøpt EPS12V strømforsyning fra Enermax og E-ATX kabinett fra Chenbro hos Komplett.no.

Endret av snorreh
Lenke til kommentar
  • 2 uker senere...
Noen som vet om Opteron 1xx serien virker i dual-oppsett? I teorien skal de jo ikke det. Men mener å huske at jeg leste at 1xx serien faktisk fungerte i dual oppsett alikevel...

Nei, det fungerer dessverre ikke bare se denne tråden:

http://forums.amd.com/index.php?showtopic=11129

 

Opteron 1xx-serien er forbløffende rimelig for tiden i forhold til 2xx-serien som er beregnet på dual-oppsett, så jeg forstår det at det kan virke fristende. Når det er sagt så er det fortsatt flere forhandlere som selger Opteron 240 som er veldig rimelig og som visstnok også overklokker meget bra:

https://prisguiden.no/fritekst_sok....emin=&pricemax=

Endret av snorreh
Lenke til kommentar
Takk for svar snorreh. Var prisen på 1xx serien som frista ja :)

 

Vet du forøvrig hvor høyt en 240 kan overklokkes sånn ca?

Jeg har hørt om noen som har klart å kjøre 240 som 246 stabilt på et Asus SK8V hovedkort, men jeg tror det høyeste noen foreløpig har klart å kjøre 240 i dual er som 244 på et MSI K8T Master2-FAR hovedkort. Jeg regner med at det vil bedre seg vesentlig med Iwill DK8N hovedkortet som tross alt har en fungerende PCI/AGP-lås :)

Endret av snorreh
Lenke til kommentar
Hvordan yter faktisk en AMD Opteron 240 1.4 GHz Socket 940, 1024KB cache ?

Mange ser på Ghz og tenker, whææ? ikke mer enn 1.4Ghz, men hvordan er den opp mot AMD64 eller XP serien i ren ytelse?

Med DDR400-minne så vil jeg tro at dual Opteron 240 (uklokket) vil yte noe bedre enn dual Athlon MP 2600+ (Barton) og dual Xeon 2.67GHz (533FSB/512KB cache).

Endret av snorreh
Lenke til kommentar

Hei

 

Jeg er ikke sikker på om dette er lov eller i følge forum ettikettet, men om jeg gjør noe galt, si i fra!

 

Vi får inn IWILL DK8N i løpet av midten av mai. Snakket med vår leverandør iNTEGRAL og de hadde vært i dialog med IWILL i dag og fikk tilbakemelding på at de får noen kort som sendes den 04/05-04 (er litt usikker på hvor lang tid det tar med flyfrakt).

 

Når det gjelder kabinett / PSU så må du bruke et EPS strømforsyning og en kasse med god plass (Et Chieftec fulltower skal hold - men jeg kan ikke garantere dette før jeg selv har fått en prøve). PSWEB har dette på lager. Men jeg tror at vi også kommer til å få inn tilsvarende kasser om ikke så alt for lenge.

 

Med vennlig hilsen

Pyton.no - salg

Lenke til kommentar
  • 3 uker senere...

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...