Gå til innhold

Irriterende hakking


Anbefalte innlegg

Jeg har et ekstremt irriterende problem. Innimellom (kanskje en gang hver 10-20 sekund) stopper alt opp i 1-2 sekunder, før det fortsetter. Først trodde jeg bare dette problemet var når jeg så på video og tenkte at det var noe feil med codec'ene. Det er lettest å legge merke til når jeg ser på film. Men jeg har funnet ut at det kommer hele tiden, enten jeg surfer, hører på musikk, spiller eller hva som helst.

 

Eneste åpenbare problemet med hardware som jeg kan finne ut, er at harddiskene blir fryktelig varme (klarer såvidt å ta på dem over lengre tid), men har ingen anelse om det har noe med saken å gjøre.

 

Dette problemet oppsto etter at jeg oppgraderte til følgende spesifikasjoner:

 

Pentium4 2,6ghz prosessor

Asus p4s800-mx hovedkort

1024mb Crucial pc2700 DDR Ram (2 brikker på 512)

Soundblaster LIVE! lydkort

Sapphire Radeon 9600 PRO Atlantis 128mb

Maxtor 7200rpm harddisker

Q-tec 340w psu

 

 

 

Hvis noen har et tips som kan fikse på dette, blir jeg veldig glad. Begynner å bli alvorlig irritert. Kjedelig at det er umulig å se på film også.

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Har tenkt på PSU'en jeg også. Q-Tec er vel ikke berømt for super-kvalitet akkurat.

 

Da begynner jeg med å kjøle ned diskene. Hvis det ikke funker tar jeg og skifter psu. Så bytter jeg diskene. Rapporterer tilbake om det funker eller ikke.

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...