Gå til innhold
Trenger du hjelp med internett og nettverk? Still spørsmål her ×

Får ikke tilgang til nettverket..HJELP !


Anbefalte innlegg

Vi har et LAN her.Problemet er at en kamerat her ikke får tilgang til å laste ned fra oss. Når har prøver å gå til "mine nettverksteder" "datamaskner i arbeidsgruppen" så står bare maskinen å "tenker".

Så kommer meldingen :

"Arbeidsgruppe er ikke tilgjengelig.Du har kanskje ikke tillatelse til å bruke denne nettverksresursjen.Kontake administratoren av serveren for å finne ut om du har tilgangstilatelser"

 

Kan noen forklare meg hva problemet er ??

Vi har en trådløs router fra NextGenTel.

Han kjører Windows XP. Og Har trådløst nettverkskort. (har prøvd med det innebyggede on-board netverkskortet,men får samme beskjed)

 

PS : han får jo vert med å spilt på nettverket og får tilgang til internet.

 

 

Takker på forhånd for all hjelp :)

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Du må sjekke hvilke arbeidsgruppe de to PC-ene er i (normalt "Workgroup") og du bør kjøre start -> cmd -> ipconfig og se hvilke IP-adresser dere har. På den routeren skal dere ha 10.0.0.2 og 10.0.0.3, samt subnettmaske 255.0.0.0

 

Er ikke bombesikker, men ganske. :)

Lenke til kommentar

Ofte med XP er ikke Microsoft Client lagt inn som default. Da er han på nettverket, men han vil ikke få tak i shares fra andre. Hans shares vil heller ikke være synlig for andre i dette tilfellet.

 

Om det er slik han opplever kan han inn i egenskapene til nettverket å se hva som er i oversikten. TCP og Microsoft Client må i alle fall være lagt inn.

Endret av joebush
Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...