Gå til innhold

Coolermaster Aerogate II


Anbefalte innlegg

Jo, i morra har jeg tenkt å bruke penger :p nemmelig på et viftekontroll panel, jeg så på Coolermaster Aerogate II og lurte på om noen har erfaringer med den? den virker helt genial, nice design, kontrollerer 4 vifter, og viser temperaturer..

 

Det jeg mest lurer på er hvordan måling av temperaturer fungerer.. følger det med temperatur målere for jeg ser ingen på diverse reviews, ingen nevner det (ellers er det bare jeg som ikke har lagt merke til det)

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse
Det følger med egne sensorer som du kobler til..

Selv har jeg god erfaring med min.. Det som er dumt at den opptar 1 hdd kontakt.

Ellers meget bra produkt..

Never mind.. =) Den er dødsfett, har den selv ;)

Endret av VeXx
Lenke til kommentar

hehe, dumt spørsmål, men i mitt Chieftec Bigtower kabinett sitter CPU socketen litt ubelelig som gjør at jeg får ikke satt på CPU viften mens HK er i kabinettet, er temperatur senoren vansklig å feste eller er det omtrent bare å sette den , og trykke den ned der du vil ha den?

Lenke til kommentar
Et meget godt (og dyrt) alternativ er jo Thermaltakes Hardcano 12. Har ikke testet den men den ser jo veldig bra ut. Koster 700 (!!!) kroner på komplett.

Det er hardiskkjølern og det... bare viftestyringa koster vel ca 350kr.

Har den selv, meget bra produkt. selv om jeg måtte sende tilbake den første komplett.no sendte meg.

Lenke til kommentar
hehe, joda, det var det jeg lurte på, hmmmm, det kan bli vanskelig, for da må hovedkort ut av kabinett, også må jeg feste på temperatur sensorene mens HK altså ikke er i kabinettet.. håper det funker, skal kjøpe tingen i dag! :)

Du klarer å lure følerem under kjøleren uten å ta av kjøleren. Du bare lister den under.. Det gjorde jerg når jeg hadde AMD XP2000 prosessoren. For kjøleren hviler på de 4 putene som er på CPU, da får du såpass klaring at du klarer å liste den under..

Lenke til kommentar

Hvor langt ut av kabinettet stikker denne saken (CM-Aerogate II)? Dvs. vil de av oss med dør foran 5,25" slottene få problemer?

- Hadde tenkt å plassere denne i et Antec Sonata med AcoustiPack isolasjon i døren. Isolasjonen regner jeg med bygger ca. 5-6mm. i døren.

Lenke til kommentar
hehe, joda, det var det jeg lurte på, hmmmm, det kan bli vanskelig, for da må hovedkort ut av kabinett, også må jeg feste på temperatur sensorene mens  HK altså ikke er i kabinettet.. håper det funker, skal kjøpe tingen i dag! :)

Du klarer å lure følerem under kjøleren uten å ta av kjøleren. Du bare lister den under.. Det gjorde jerg når jeg hadde AMD XP2000 prosessoren. For kjøleren hviler på de 4 putene som er på CPU, da får du såpass klaring at du klarer å liste den under..

men jeg må ungå å legge den på kjernen, og hvordan i ****** skal jeg feste sensorene? det fulgte ikke med noe teip eller lim eller noe

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...