Gå til innhold

Ny S-ATA disk 160-200GB


[ergo]

Anbefalte innlegg

Hei!

 

Jeg skal kjøpe meg en ny HDD. Det billigste er vel å kjøpe en 160 (i forhold til GB per kr.). Det må være S-ATA siden jeg ikke har flere P-ATA plasser igjen og ser dette som en billigere løsning enn å kjøpe et IDE-kort.

 

Det jeg lurer på er: Hvilken HDD er den beste? (ytelese/støynivå)

Vil en S-ATA disk fungere sammen med P-ATA disker?

 

 

Mvh: Erlend

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Jeg har hørt at seagate er kjent for å være lydsvake, dette gjelder også samsung.

 

Har 2 WD disker nå, de er jeg veldig fornøyd med. Og disse er kjent for høy ytelse men et relativt høyt støynivå..

 

Er Seagate like gode på ytelse?

 

ergo

Lenke til kommentar

Du finner en test av segate disk hos Storage Review:

De er veldig greie, jeg bruker stort sett Raptor som systemdisk og noen Segate disker til lagring.. i de pc'ene jeg bruker og anbefaler. Veldig fornøyd med Seagate. Men husk at SATA diskene deres bruker sånne sata strømkontakter, så hvis du bare har gamle molex-plugger på strømforsyningen din så trenger du en sånn overgangs sak.. som denne:

Komplett.

 

Hvis jeg husker riktig så er det faktisk 3års garanti på 8mb cache diskene, og 1år på 2mb cache diskene til Seagate. Med tanke på at disker dør av og til så er ikke jeg i tvil om hva jeg hadde valgt.

 

Edit: Skrivefeil etc.

Endret av larskrru
Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...