Gå til innhold

Hvordan se om en prosessor har skadet kjerne?


teekay19

Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse

Den ser 99% perfect ut, ingen knekte pinner eller kanter. Men dersom eg ser på chipen som står sentrert på oversida av prosessoren, så har litt av det gylne belegget i eine kanten borte. Alle dei andre hjørna er heilt i vinkel mens det eine er litt avrundet.

Lenke til kommentar

Det er ein kamerat som har den "defekte" prosessoren. Siden han ikkje fekk maskinen til å fungere sendte han alle delane tilbake til komplett, og da han fekk delane tilbake sa dei i følgebrevet at prosessoren hadde ødelagt kjerne og var ikkje blitt testet.

Lenke til kommentar

Ok, da har du i hvertfall fått deres syn på om den er synlig ødelagt.. (skulle tro de har vært ute for det samme før og dermed vet hvordan en ødelagt CPU ser ut.)

 

Det er den lille brikken på toppen ja. Det er det som er CPU-kjernen. Hvis den har fått noen merker så er den sansynligvis ødelagt. Det holder med at 0,1 mm har knekt av et hjørne eller en kant. Man må nesten ha lupe for å se det. Kikk under godt lys så ser du det kanskje. PS. Kjernen er faktisk mer skjør enn glass så det skal faktisk ikke så mye til før det knekker av en ørliten bit av de skarpe kantene eller hjørnene. Dette er grunnen til at AMD og Intel bruker lokk på CPU'ene nå. (Athlon64/Opteron og Pentium4)

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...