Gå til innhold

Enkleste nettstudiet i Norge?


Stu1

Anbefalte innlegg

Jeg og noen venner har lyst å gå et enkelt nettstudie ved siden av jobb, og ser etter det enkleste studiet vi kan gå. Vi går kun for å gå samle inn 60 studiepoeng her. 

Har du gått ett nettstudie hvor det var overraskende lite arbeidskrav, pensum var veldig greit/tynt, hjemmeeksamen over flere dager eller flervalgseksamen? Tar gjerne imot tips!

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Det enkleste studiet er vel hvis man studerer noe man kan helt eller delvis fra før. Noen studier krever også at du har gjennomført en utdanning helt eller delvis tidligere. Et studium blir heller ikke nødvendigvis lettere ved bruk av flervalgeksamen eller hjemmeeksamen, og min erfaring med hjemmeeksamen er at nettopp det at det er hjemmeeksamen gjør at sensor skrur opp forventninger både til kvalitet og omfang. Jeg vet ikke hvor mange som bruker hjemmeeksamen heller, da det er blandede erfaringer med både bruk av AI og andre ulovlige hjelpemidler, og i det hele tatt hvem som gjennomfører eksamen.

Et eksempel på "lettere" studium kan være årskurs på BI, men også for eksempel enkeltemner i lærerutdanningen, særlig innen fag i humaniora-kategorien. Begge fordrer konkret forkunnskap for å være "lette", men er helt sikkert muligheter her som tilsier liten eller ingen grad av fysisk oppmøte. Er man helt ufaglært er neppe noen av disse lette, og man er da heller ikke kvalifisert til opptak.

 

  • Innsiktsfullt 1
Lenke til kommentar

Om man ser på samordna opptak, velger «årsstudium» og «nettbasert», får man opp en liste med ca 52 årsstudium på nett. Noen virker enklere enn andre. Vi ser ikke for oss å bruke mer enn noen få timer i uken på dette. Noen her som har erfaring med et årsstudium på nett?

Lenke til kommentar

I teorien skal det være like mykje arbeid bak kvart studiepoeng, kva som er enkelt blir veldig personavhengig. 

Det aller enklaste å studere er ting som du alt kan frå før og som du berre manglar dokumentasjon på. For mange vil eit årsstudium i engelsk være ganske enkelt sidan ein kan språket frå før. Tilsvarande kan økonomi være relativt enkelt om du har syssla litt med rekneskapen og budsjett tidlegare. 

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...