Gå til innhold

Hva finnes der ute av turnusarbeid med x uker på/av?


Gjest ce159...a07

Anbefalte innlegg

Gjest ce159...a07

Lang historie kort, er i 30-årene. Møkk lei etter 15 år med 3-delt turnus i helsevesenet 5-6 dager i uka.

Hva finnes der ute av turnusarbeid hvor jeg kan jobbe x uker og ha x uker fri? Og hvor leter jeg? Finn.no hadde fint lite å tilby.

Om det er ufaglært eller påkrevd kortere utdanning spiller ingen trille, er ikke kravstor når det kommer til lønn såfremt det nærmer seg det norske snittet. Eneste unntak er at jeg prøver holde meg unna skipsarbeid.

Anonymous poster hash: ce159...a07

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Fellesnevnaren for alle jobbar som har vekeslange turnusar er at at arbeidet foregår ein stad der du ikkje enkelt kan kome deg heim etter arbeidsdagens slutt. Som til dømes arbeid off-shore eller arbeid som foregår på avsidesliggande plassar enten det er byggearbeid oppe på snaufjellet eller arbeid i utlandet.

Det mest realistiske er nok å sjå på stillingar der du får moglegheit til å jobbe mykje og intensivt, slik at du kan ta fri i lengre periodar før du treng å jobbe igjen.
For deg som i dag jobbar i helsevesenet med 3 delt skift så kan den enklaste løysinga være å gå ned i stilling og i staden basere deg på å shoppe vakter. Om du då jobbar doble skift to dagar på rad så vil du tjene nok til at du ikkje treng å jobbe meir veka etterpå. Då kan du effektivt sett lage din eigen arbeidstidsturnus så lenge du har liten nok stilling til at du ikkje har forplikta deg til ei fast arbeidstid.

Sjølv om du skriv at du ikkje vil jobbe på skip, så kan det kanskje være ein idé å utforske moglegheita til å jobbe som medic på skip eller plattform.

Det er ein vanskeleg jobb å få, men redningstjenesta kan kanskje også være aktuell? På redningshelikopter så er det ofte off-shore turnus fordi helikoptermannskapet må være på helikopterbasen heile tida.

Lenke til kommentar

Det du spør etter kalles medleverturnus.

Det er kun privat helseomsorg som nå tilbyr dette. Som regel mer miljørettet arbeid. Type barnevern, institusjon, kriminalomsorg og bofellesskap. 

Søkeord for Finn: medleverturnus - velg hele landet. Mange flyr til den type jobber, fra hele landet. 

Har selv jobbet medlever. Kom kolleger fra Trondheim, Bergen, Sverige (!) og over alt.... Jobbet 3 eller 4 dager sammenhengende på. 10 døgn tilsvarte en fulltidsjobb.

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...