Gå til innhold

Problemer


SupremeX

Anbefalte innlegg

Til moderatorer: Jeg vet at denne ser feilpostet ut, men jeg tror ikke den er det :)

 

 

OK!

Saken er at når jeg prøver å sette opp nettverk mellom 2 pc'er, så rebooter maskinen. Jeg sprengte en HUB for en stund siden. Så har jeg onboard nettverkskort, og tror at det kan ha skjedd noe med det, men det har funket på internett etter det. f.eks når jeg prøver å sette fast IP mellom to maskiner, så restarter plutselig pc'en. Så jeg tror at det har skjedd noe med hovedkortet. Det jeg også har prøvd er å sette i nettverkskortet til en kompis, men når jeg prøver å installere det, så restarter pc'n da også. Så jeg tror at en eller annen nettverks modul på hovedkortet har tatt kvelden.. Men vet ikke, så hvis noen har erfaring med dette så er det toppers ;)

 

Kan dere svare fort? Jeg sitter på link her :no:

Endret av SupremeX
Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Tror ikke du har sprengt en HUB! Det er ikke mulig med mindre du tilsetter litt TNT og fyrer på! Jeg kan forklare men det blir litt for usaklig.

 

Problemet du har med det nettverkskortet er verre. Har du forsøkt med et PSI nettverkskort? Om ikke forsøk med det!

 

Om ikke dette virker er det bare å returnere hovedkort fra de du kjøpte det fra, for da er det noe som ikke stemmer helt.

 

Nettverkskortet på hovedkortet skal ikke ta overhånd på kortet, så da må du bare få det returnert.

 

Beklager om dette er feil, men jeg er på byn og, litt på en snurr!!! så jeg er muligens ikke helt 100%. Tar dette senere om det ikke løser seg.

 

-Chief-

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...