Gå til innhold

Bane Nor tilbakeviser kritikk fra geolog «på det sterkeste» [Ekstra]


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse

Det blir fortalt at "NGI i sin avtale med Bane Nor har beholdt rettighetene til boredataene". Betyr dette at myndigheten i NVE heller ikke er involvert i disse vurderingene? Og det er et spørsmål om ikke det digitale bildet burde vært benyttet til plassering av borepunkter, når det finnes slike muligheter.

Det er litt underlig at myndigheten ikke er involvert i vurderingene, de har jo det overordnede ansvaret for sikkerheten, det er sloik det må være. Ikke et fastlåst Bane Nord med alvorlig bias av hensyn til sin egen prestisje.

Skal man få oppgradert banen til Sverige og Europa for gods og nattog, så må myndighetene gripe inn når BN har satt seg fast i en byggegrop i Moss. De har alt vist at de ikke er skikket for oppgavene. En linje østenfor er åpenbart en løsning. 

  • Liker 1
Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...