Gå til innhold

Trenger litt info om hz på LCD skjermer


Anbefalte innlegg

Jeg vet veldig lite om LCD skjermer, annet en jeg har hatt CRT-skjerm i mange år. Nå har jeg bestilt Fujitsu Siemens S19-1 som er en 19" LCD skjerm. Jeg lurte på om noen har peiling på hvor god hz jeg vil kunne få på denne skjermen, eller folk som kanskje har god erfaring med LCD skjermer.

 

På forhånd takk :)

Endret av Trengerkanskjehjelp:)
Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Hvis det virkelig er hz du mener, så har det ingen betydning på LCD-skjermer. Der er alle like. Hvis det er noen andre specs du tenker på, så må du se på Fujitsu sin hjemmeside, der står databladet til den skjermen.

 

Evn. så kommer det en stor test av en på forumet her i januar, mulig han tar med en slik skjerm...

Lenke til kommentar

LCD-skjermer har et konstant lys fra en lampe bak LCD-panelet og fungerer ikke på samme måte som CRT som har en synlig oppdateringsfrekvens på selve bildet. Derfor er de flimmerfrie med mindre det er noe feil med lampen. Alle LCD-skjermer har en optimal "signalfrekvens", som regel 60Hz og det er den frekvensen man bør køre med for å unngå "tearing" i bildet (at bildet ser ut som det får et horisontalt skille i en brøkdel av et sekund). Det er den frekvensen styringen til LCD-panelet oppdaterer panelet med, kan man si.

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...