Gå til innhold
Trenger du hjelp med internett og nettverk? Still spørsmål her ×

BitTorrent problem


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse

Man kan da uten problemer fortsette å laste ned ting/tang selv om man får disse feilmeldinger med det kan være problem å starte en nedlasting når trackeren er død . Ofte er det bare slik desverre at trackeren er litt "treig" av seg så man må vente litt på connect .

 

Har prøvet mange clienter opp igjennom tiden og her faktisk funnet tilbake til 3.2.1b exprimental der man kan redde seg ved å gå på advance>initiate manual announce ..

 

btw trackeren har da ikke fila på BT ...

Lenke til kommentar
Har prøvet mange clienter opp igjennom tiden og her faktisk funnet tilbake til 3.2.1b exprimental der man kan redde seg ved å gå på advance>initiate manual announce ..

Denne er da høngammal. Alle de oppegående klientene har 'arvet' denne funksjonen i GUI (den var mulig i kommandolinjen i den offisielle, svjv), så det er ingen grunn til å bruke en såpass utdatert klient. Denne har sågar ikke støtte for multi-tier trackere, noe som er veldig uheldig.

 

Angående trackere, disse er ofte overbelastede, så det er bare til å finne fram den store boksen tålmodighet og smøre seg godt inn. Er man paranoid nok, kan man alltids karre seg inn på irc/hjemmesiden til trackeren og ser hva som skjer. SNs forum virker også som det blir bombadert med slike spørsmål når en tracker går ned.

 

Trackere satt opp hos hjemmebrukere med DSL/kabeltilknytning har en tendens til å dø på seg hvis det er mange som kobler seg opp mot den.

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...