Gå til innhold

Dagens middag


*NORGE*

Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse

Hamburgere med pitabrød, seff med masse tilbehør.

Driver litt med utearbeidet til våren så bruker ikke så mye tid til matlaging nå.  Har uteterasse med tak over det halve, ca 17-18 kvm under tak, nye møbler, nytt golvbelegg.(grått kunstgress) TV 55" og lydanlegg skal på plass igjen. Osv. Åpner utebaren til helg. :)

  • Liker 1
  • Hjerte 3
Lenke til kommentar
Duriello skrev (17 minutter siden):

Nå ble jeg fysen på det, hvilken type? Evt hjemmelaget? 😋

Klassikeren fra Findus, "God gammeldags fiskegrateng". De andre typene syns jeg har feil blandingsforhold mellom fisk, makaroni og saus. 

Spoiler

spacer.png

 

  • Liker 1
  • Hjerte 1
Lenke til kommentar
Duriello skrev (6 minutter siden):

Mye enig der ja. Har du testet Lofoten sin?

https://oda.com/no/products/30929-lofoten-fiskegrateng/

 

Stiv på pris, men meget god. (Min mening)

Usikker. Kanskje jeg har kjøpt den hvis det har vært utsolgt for den vanlige Findusen, jeg husker ikke.

Nå høres jeg ut som en virkelig fiskegratengentusiast, jeg er egentlig ikke det altså. 😅 Men minsten ville ha det til middag, og det er et helt greit valg. 

  • Liker 1
  • Hjerte 2
Lenke til kommentar

Nøyaktig samme rett som i går.

Ovnsbakt, marinert laks med ovnsbakte grønnsaker og gresk yoghurt.

Men med blomkål, ikke soyasaus. 

Blomkål bør ikke ovnsbakes like lenge som andre grønnsaker , den blir lett brent. Men jeg begynner å få til marinaden ganske bra. Da jeg kjøpte fiskekrydder hadde jeg ikke troen på at det ville bli så flittig brukt.

Endret av Mannen med ljåen
  • Liker 1
  • Hjerte 2
Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...