Gå til innhold

booting etter restart


Soho

Anbefalte innlegg

Hei

 

har akkurat kjøpt ny cpu og nytt kabinett. Men etter å ha installert greiene starter maskinen fint første gang jeg svitcher over av/på knappen bakpå. Kommer fint inn i windows. Men skal jeg restarte maskinen, trykke restart knappen så starter maskinen på nytt men den booter ikke?. kommer ikke noe bootelyd. Må da trykke på knappen bak kabinettet for at den skal restarte. Men da ber den meg gå inn i bios fordi den har funnet ny cpu. Cdrommene starter å jobbe, men så kommer den ikke lengre.

 

Hadde før et q-tec kabinett, har kjøpt aopen H600b.

ellers har jeg et Abit Kd7 hovedkort . Twinmos 512 ddr ram. Har kjøpt athlon xp 2500+ Barton. Mot en athlon t-bird 1200 før..

 

Er det noen spesielle innstillinger som kan ha forandret seg?? Satte i Cpu uten å nullstille bios, det gikk fint utenom problemet jeg fikk, prøvde å switche jumperen til cmos, men får fortsatt samme problem.

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...