Gå til innhold
Trenger du hjelp med internett og nettverk? Still spørsmål her ×

Aktivering av ngt ruter


Anbefalte innlegg

Klarer ikke å aktivere ngt ruteren min. Har koblet kablene riktig. Koblet ruteren direkte til pc`en med den gule kabelen som fulgte med. Har en netopia ruter. Denne har både strøm og kontakt med ethernet. Lyser helt til venstre og helt til høyre. Innimelllom lyser også ethernet traffic lampen. (Ved siden av den helt til venstre)

 

Står i manualen at jeg skal sette opp xp for internett, men mine skjermbilder faller ikke sammen med de i manualen, tror allikavel at jeg har klart å sette opp xp. Når jeg skal inn på aktiveringssiden aktivering.nextgentel.no skjer det ingenting.

 

Har også prøvd hjemmekontor.broadpark.no men får ingen respons her heller.

 

Hadde vært kjempe takknemlig hvis noen av dere har tips til hva jeg kan ha gjort feil :)

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse
Hvis lampa som indikerer kontakt ikke lyser så er du enten ikke oppkoblet, det er feil med linja eller opplegget i huset er feilkoblet.

Er dette en GDS-pakke?

Jeg er ikke oppkoblet. Det er det som er probemet ;) Hadde en montør som ordnet opplegget i huset, regner med han kan sakene sine. Om det er en GDS pakke vet jeg ikke. Bestillte det ifm. avtalen ngt har med UIB.

Lenke til kommentar
Jeg er ikke oppkoblet. Det er det som er probemet ;) Hadde en montør som ordnet opplegget i huset, regner med han kan sakene sine. Om det er en GDS pakke vet jeg ikke. Bestillte det ifm. avtalen ngt har med UIB.

GDS = Gjør Det Selv så da er det ikke det.

Hvis du ikke er oppkoblet får du ikke aktivisert uansett i og med du ikke har noen forbindelse mot noe som helst.

Skulle du vært oppkoblet og hvor lengesiden var datoen?

Lenke til kommentar
Restartet routeren og eventuelt prøvd med en annen kabel mellom vegg og router?

hvis man restarter ruteren ved å ta ut strømmen har je gprøvd dette. Har også prøvd med en selvstendig nettverkskabel.. Forstår ikke dette :(

Hadde håpet jeg skulle få en genial løsning her, så jeg slapp ngt telefons terror.. :)

Lenke til kommentar

Sørg for at maskinen er satt til å motta IP fra DHCP'en på routeren.

 

Dersom du har mottat IP fra routeren kan du se det ved å pinge den (start-meny -> kjør -> ping 10.0.0.1 og se om du får svar) eller start -> kjør -> cmd -> ipconfig /all og se om du har fått IP/Gateway/DNS

Lenke til kommentar

For de som er interessert så lå feilen hos ngt :O

De kallte det driftssvikt. De hadde glemt å konfigurere noen innstillinger på kontoen min. Kunne hvertfall ventet med å skrive at alt va klart da..

Sitter ikke hjemme nå, men regner med de har løst problemet... :)

Tusentakk for all hjelp herfra også. Blir det noen fler problemer med ruteren vet jeg hvertfall hvor jeg finner alle mulige løsninger ;)

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...