Gå til innhold
Trenger du hjelp med internett og nettverk? Still spørsmål her ×

Beste trådløse systemet


Anbefalte innlegg

Heisan.

 

Jeg skal gå til innkjøp av trådløst nettverk.

Hva skal jeg satse på og hvilket merke er det man bør satse på?

Er det en fordel å bruke usb framfor pci?

 

Jeg skal også se om jeg klarer å få naboen på mitt nett som bor ca.150m unna meg...Hva skal til for at det lar seg gjøre?

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Her må du nok til med eksterne antenner med ganske god signalforsterker i tillegg. 150m, og du ser kun mønet betyr at du dermed må sette opp små "master" i tillegg, slik at antennene ser hverandre med ca. en meter over og under for optimale forhold.

 

Husk også at du må trekke kabel mellom APene og antennene.

 

-KJ

Lenke til kommentar

Den ASUS boksen har jeg nå, og den er absolutt ikke å anbefale. Ustabil, kronglete å sette opp og lite kompatibel er hva jeg vil kalle den. 3COM sine billige wirelessprodukter støtter ikke eksterne antenner, så da har du ikke så mange valg. D-Link har rykte på seg for å levere OK produkter, men jeg har ikke fått slått kloa i de nye routerne deres med 108Mbps. Jeg ville ha gått for ExtremeG serien deres, da de er billige og ser svært lovende ut.

 

-KJ

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...