Gå til innhold
Trenger du hjelp med internett og nettverk? Still spørsmål her ×

Erfaringer med linksys accesspoint?


Anbefalte innlegg

I området er det en ISP som tilbyr bredbånd via trådløst-nett.

Problemet mitt er at jeg ikke har fri sikt til sender, og har ingen mulighet for å se den fra områder rundt huset.

Derimot så har jeg en nabo som har fri sikt og i den anledning har jeg lurt på om det er mulig å sette opp en trådløs link fra ham til meg (evt så vi deler internet).

 

Det jeg får av ISP'en er en antenne og en ethernet-converter (denne: http://www.buffalo-technology.com/products...wli-tx1-g54.htm )

 

Det jeg har tenkt på er om jeg kan benytte meg av en av disse

 

http://www.mpx.no/asp/info.asp?g0=&g1=&g2=...303&l=&lantall=

 

evt denne:

 

http://www.mpx.no/asp/info.asp?g0=&g1=&g2=...263&l=&lantall=

 

Altså en i hvert hus og gå via dem (litt usikker på om disse støtter eksterne antenne, noen som vet?)

 

Det er ca 6-700m fra meg til naboen og fri sikt mellom husene (kom gjerne med anbefalinger av antenne som kan benyttes).

 

Håper noen har noen gode forslag, noen med billigere alternativ må gjerne komme med det (kommer ikke til å bruke pc som "router").

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...