Gå til innhold

Tall Ship Race - Kristiansand


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse

Forskjellen skal visstnok være at Statsraaden er en bark mens de to andre er fullriggere.. Baugsprydet på Radich utgjør mye av lengden - skuta i seg selv er 62,5 meter mens totallengde er 73 meter.

Jeg har vært om bord på begge da de har ligget til kai I Oslo og følelsen var at Sørlandet var større. Men det kan jo ha med innredningen om bord å gjøre.

Statsraaden har jo virkelig "Kongeplassen" i Bergen mens Christian Radich er forvist vekk fra plassen foran Rådhuset i Oslo der den lå i mange år. De kommersielle charterbåtene er visst mye viktigere å ha på besteplassering enn en stolthet som Christian Radich som er verdenskjent bl.a. for sin hovedrolle i BBC oppsetningen "Onedinlinjen" fra 1970 og ikke minst for filmen "Windjammer". Nå ser jeg jo ikke bort fra at det lagerskuret de har nå er en god del større enn hva de hadde til rådighet tidligere.

Sjekket litt via Google om de to andre siden du jo har utførlig om Statsraaden.

Hva dine tre versjoner angår så er det jo ikke stort å tilføye. De taler for seg. Kanskje litt mer luft foran, men det blir bare pirk her.

 

Roar

Lenke til kommentar
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...