Gå til innhold
Trenger du hjelp med internett og nettverk? Still spørsmål her ×

Hvordan sette opp en maskin som router?


Anbefalte innlegg

jadda, jeg trenger hjelp til å sette opp en maskin som router.

Jeg her helt grønn på området, så jeg vil sette pris på en gjennomgang på hva jeg trenger og hvordan jeg gjør dette.

Jeg har altså en maskin som jeg vil bruke til å dele catch linja mi ut til 1 eller 2 maskiner til. Jeg har skaffet 2 nettverkskort, og har en switch så det er ok.

Maskinen skal også ha andre oppgaver, kjøre ftp ol. Maskinen kjører foresten winxp pro, hvis det er til noe hjelp.

 

Takker på forhånd for svar :-)

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

ja, det er bare å bruke Internet Connection Sharing. Høyreklikk den nettverkskoblingen med internett, velg properties, og advanced. Her velger du å dele ut Internett til det andre kortet. WinXP maskinen din vil da også bli satt opp som DHCP innenfor ditt interne nett..... Lykke til!

Lenke til kommentar

Hmm.. får prøve det da... Er dette stabilt? Finnes det annet software som evt er mer stabilt?

Må jeg bruke krysset tp kabel noen plasser?

 

En ting til, jeg må bruke remote desktop for å få kontroll over denne maskinen, er den innebygde remote funskjonen i xp ok til dette? Eller er det noe annet som er bedre å bruke?

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...