Gå til innhold

først ute med speilløst og EVF


Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse

Det var Panasonic G1, R-D1 er et rangefinderkamer som Leica M. Ellers hadde Sony R1 all teknologien på plass, inklusiv "stor" sensor, men objektivet kunne ikke byttes.

 

Du har helt rett, det var ikke Epson R-D1 men Panasonic Lumix DMC-G1

 

(feilkobling av meg da jeg i farten leste "digital rangefinder camera" som kamera med digital søker... :p )

Utgåtte Nikon 1 V1 og snart utgåtte V2 har EVF. På V3 har man av en eller annen merkelig grunn droppet integrert EVF. Forstå det den som kan.

Og siden TS skriver "Jeg tenkte å lage en oversikt over slike kameraer fra den første og fram til idag." er Nikon kvalifisert.

 

For øvrig helt enig med lama at man kan jo lure på hva Nikon tenker på. Når de endelig begynner å få kameraer i 1-serien som er litt interessante så kutter de søker i toppmodellen sin.

  • 3 uker senere...

Ja det er nok G1 fra panasonic som var ført ute. Jegt tenkte å lage en oversikt over slike kameraer fra den første og fram til idag. Det vel kun Pana, fuji, olympus og sony som lager/har laget slike eller er det noen jeg har gjemt?

Spørs hva du mener med "med"? ekstern eller intern. Eks så har Leica kamera "med" EVF.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...