Gå til innhold

Svunnen tid.....


gkja

Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse

Det er et vanskelig motiv dette, selv om det i seg selv er flott. Det er mange detaljer i selve maskina, og så har du en bakgrunn som har stolper og diverse som tar oppmerksomhet. Kanskje ville en større blender gjort at hovedmotivet sto frem litt mer. Eller hadde en detalj eller en helt annen vinkling (med roligere bakgrunn) kunnet fungere?

Lenke til kommentar

Takker for kommentar Jan Egil.

Prøvde å ta bilder fra forskjellige vinkler, men det var dette bilde som jeg ble mest fornøyd med. Grunnen til den store dybdeskarpheten var at jeg prøvde å få mest mulig av planken skarp. Ser at jeg har en tendens til å ha for stor dybdeskarphet i bildene, så må nok bruke mere tid på å ta bilder med forskjellige blenderåpninger.

mvh

gkja

Lenke til kommentar

Må være over 50 år siden jeg kjørte en slik høyvender.

En slik ble brukt i gode somre da man lot høyet tørke på marka.

Gaflene sparka opp høyet så det fik luft i seg.

En enkel måte å få alt skarpt på her er å holde mer avstand.

Da kan du kutte vekk det uskarpe i front og beholde bare det skarpe. Jeg tar ofte med mer i front enn jeg trenger fordi du svært ofte er programforpliktet til å få det nærmest kamera uskarpt.

 

Roar

Lenke til kommentar
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
×
×
  • Opprett ny...