Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Videoannonse
Annonse

faktisk dette med forskjellige metaller i vannkjøling tenkte jeg ikke på når jeg lagde tanken.

jeg søkte litt på google og fant dette.

http://www.overclock.net/t/141512/mixing-aluminum-and-copper-in-a-waterloop

det er over 5 år da. aluminium korriderer raskere en kobber.

takk for at du sa i fra, nå fikk jeg noe og tenke over.

tror det blir kjøp av en AquaComputer aqualis vanntank, med braketter så jeg fester vanntanken sidedøra som planen var.

Hørest ut som et kult prosjekt, blir spennende og se hvordan det blir.

 

Skulle egentlig tro at 2 xfx 9800 gx2 holder foreløbig hvertfall, kan jo heller kjøpe nye ved en senere anledning :)

 

Og når det kommer til galvanisk reaksjon så har Techbay en EK-Ekoolant køleveske som er laget for vannkjølingssystemer med forskjellige metaller, så det burde ikke være noe problem så lenge du bytter ut vesken 1 gang per 6 månder siden anti-corrosion additive osv blir brukt opp over tid, du ser det egentlig på vesken siden fargen forsvinner :)

 

Lykke til :)

Jeg oppgraderte nå nettopp, og synes ikke det var verdt å vente på Haswell. På den andre siden er kjølepasta mellom chip og heatspreader på i5 3570k søppel, så det er mulig det er bedre å vente på neste iterasjon!

 

Ellers er Maximus Gene V et greit alternativ til Formula. Det er billigere, og har mange av de samme egenskapene ;-)

  • 3 uker senere...
  • 1 måned senere...

Husker ikke, men den er hvit og har grønn beskyttelses teip man må ta av for å få frem den ene klistrete siden. Kjøpte den når jeg var på biltur rundt om i lofoten for å feste GoPro kameraet så vi fikk filmet landskapet. Tror det var på en Notabene eller noe.

  • Liker 1
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
×
×
  • Opprett ny...