Gå til innhold
Trenger du hjelp med internett og nettverk? Still spørsmål her ×

Nettverk generelt, og FTP med NGT


Anbefalte innlegg

skulle gjerne satt opp FTP med NGT, og hørte at det var litt slit.

 

http://home.no.net/ketso/netopia/ftp/ftp.php

 

fulgte så den guiden, og prøvde, men det gikk fortsatt ikke, jeg tror det er fordi Netopia'en har IP 10.0.0.1 som går til routeren på 192.168.1.1 og min PC har da 192.168.1.52. bare en av guidene om hvordan man skal sette opp FTP med NGT nevner at jeg må være på samme IP range som Netopia'en, men stemmer det?

 

i så fall, hvordan kan jeg sette opp dette så jeg får samme range, jeg mener, jeg får ikke satt opp routern til å ha 10.0.0.2 og ta DHCP fra 10.0.0.3 > fordi den tror den er på samme range som "internet", fordi den anser Netopia'en som internet, i guess.

 

kanskje noe rotete forklart, men hvis du har litt peiling og sånt, spør gjerne om det du trenger å vite. vil åpne port 20-21 !

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Netopia er ruter. Har du en annen ruter også (med ip 192.168.1.1) ?

Netopia = 10.0.0.1

Hvis du har en annen ruter bak Netopia så er denne (muligens) 192.168.1.1

Da må du først åpne FTP-portene i Netopiaen og forwarde disse til den andre ruterens ip-adresse. Denne ip-adressen må være i samme range som Netopia, F.eks. 10.0.0.2

På ruter nr. 2 åpner du og forwarder FTP-portene til (i ditt tilfelle) 192.168.1.52

 

Dette virker ! Har det slik selv :

 

Netopia LAN = 10.0.0.1

ClarkConnect ruter "WAN" = 10.0.0.2

ClarkConnect ruter LAN = 192.168.1.1

ClarkConnect ruter DHCP = 192.168.1.2->

Lokal Pc = 192.168.1.2 (Pleier å sette ip manuelt på pc'n :) slik at jeg slipper å få problemer hvis pc'n plutselig får en annen ip en dag)

 

Se forøvrig guiden i signaturen for vanlig åpning / forwarding av porter i Netopia hvis du lurer på noe der.

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...