Gå til innhold

Forandring av stasjon bokstaver


Anbefalte innlegg

Heisann!

 

Forandring av stasjon bokstaver

 

Slik ser det ut:

C: HD

D: HD

E: DVD

F: CDR

G: HD

H: HD

 

Vil ha flyttet e: og f: til x: og y:

I Win 98 osv var det bare å slenge seg inn i enhetsbehandling å mekke det der, men nå bruker jeg Win Xp SP1, hardiskene er det ikke noe pes å bytte stasjons bokstaver på, men det er som sagt DVD rom og CD brenner som er problemet hjelp!

Det har ingen praktisk betydning, men det blir det samme som at noen ønsker å ha min datamskin over mine dokumenter på skrivebordet.

 

På forhånd takk for alle seriøse svar.

 

Mvh

 

Hagmann

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

i XP så er det bare å trykke på Adminstirative Verktøy eller hva det no heter. denne ligger i Kontrollpanelet. når du kommer inni den Admin verktøy så trykker du bare på diskbehandling å høyreklikker, der står det endre stasjonsbokstav. da kan du endre CD rommen og CD Brenneren din til hvilken som helst bokstav. OSB: du kan ikke endre stasjonsbokstaven på C: partisjonen din. det er denn partisjonen som booter å som er først på en måte. hvis du får det til så ville jeg ikke anbefalt det nei

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...