Gå til innhold

[Løst] Beste bærbar til under 4000?


lord_doh

Anbefalte innlegg

Hei, damen er på jakt etter ny bærbar som skal brukes til studiene, og som funker til multimedia (spille av hd filmer osv, ikke blu-ray) og som klarer ikke-så-krevende spill. Hun vil ikke gå over 4000 kr. Har dere noen "beste kjøp" til under denne prisklassen?

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Denne vil være litt bedre til spilling, pga skjermkortet.

 

Men det er lite som skiller dem - disse skjermkortene det er snakk om her, er knapt bedre enn den innebygde Intel HD 3000 grafikk-chip'en man får i dagens moderne Intel Sandy Bridge prosessorer. Nvidia GT 315M vil faktisk være dårligere, så gå heller for en maskin med Core i3-2310M prosessor og uten dedikert skjermkort da.

 

Her Har du de fleste alternativene med Intel Core i3-2310M prosessor, til max 4000 kroner. Noen av dem kan ha dedikert skjermkort, men som sagt - velger du Nvidia GT 315M så får du dårligere grafikkytelse, høyere strømforbruk og mer varme, enn om den hadde vært helt uten dedikert skjermkort. AMD HD 6470M er en tanke bedre enn Intel's HD 3000 grafikkchip, men det er så ubetydelig at det ikke er noe å bry seg om - og også med en sånn får man jo høyere strømforbruk og mer varme. Så ... gå for en maskin uten dedikert skjermkort. Intel's HD 3000 chip vil være omtrent like god både til spill og film/video.

Endret av thomit
Lenke til kommentar
  • 2 uker senere...

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...