Gå til innhold
Spørsmål om bil og motor? Still spørsmål her ×

Skal ha meg ny BMW 3 serie. Trenger tips fra folk med peil :-)


gamefan1

Anbefalte innlegg

Hei Folkens

 

Er på jakt etter en ny BMW og har et par spørsmål til alle dere som kan litt om bilkjøp her.

 

Er det smart eller dumt å kjøpe en 3 serie nå rett før det kommer en ny 3serie i 2012? Har sett merkeutsalgene nå har 50% rabatt på Exlusive og M sport pakkene. Forhandler sier også at det vil ta en god stund til disse kommer ut i rimelie 316 diesel versjoner som jeg i utganspunktet er på jakt etter. Jeg er på jakt etter en ikke så alt for dyr bil og synes derfor dette høres ut som en grei måte å få seg en greit utstyrt ny bil på uten at den blir alt for dyr. Liker selvfølgelig at man får 5 års garanti og 5 års serviceatlae til en rimelig pris. Mitt budsjett er mellom 350 - 400. Har bla sett på en ny med exclusivepakke(skinnseter og slikt) eller msportpakke. Begge kan fåes med navi inkl navi pluss litt småtteri til 400.000.

 

Hva synes dere om å kjøpe fra en forhandler som bruktimpoterer. Virker som man får veldig mye bra utstyr rimelig da som automat og navigasjon, men er det trygt? Kjedelig å kjøpe så ny bil og slite med servicekostnader rett etterpå. Her er det ikke mye garanti og får jo ikke stort med reklamasjonsrett heller. Samtidig må det jo sies at dette er nesten helt nye biler og kanskje ikke trenger noe slikt?

 

Et par bruktimportmuligheter her:

 

http://www.finn.no/finn/car/used/object?finnkode=29777633

 

eller denne for å slippe rimeligere fra det

 

http://www.finn.no/finn/car/used/object?finnkode=29962346

 

Hva er de kuleste fargene på BMW nå? Endrer dette seg fort? Personlig liker jeg hvit, blå og sort veldig godt.

 

Forhandler er helt klar på at jeg burde kjøpe diesel og at disse er mye lettere å selge igjen. Er dere enige?

 

Tusen takk for all hjelp fra folk som kan litt om bilkjøp og BMW :-)

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Hadde jeg vært deg, hadde jeg nok kjøpt en ganske ny brukt E90 (2010/2011-modell, pass på å at 5 års garanti følger med her da)

 

Fargevalg får du vel bare følge din egen smak. Hvit er veldig fint, har selv hvit BMW:P Ellers er jo blå fint som du nevner. Svart blir litt obvious IMO.Bare husk at biler med spesielle farger kan bli vanskelige å selge, og du kan tape endel. Men finnes vel ikke mye slike smakløse farger på E90 når jeg tenker meg om. Litt værre med disse E39-ene med både grønne og blå interiør, eww:P

 

Mindre utstyr og bensin istedet for diesel betyr mer driftsikker bil, rett og slett. Men vil tro en relativt ny E90 ikke skal by på noen spesielle problemer, stødige biler dette. Vanskelig å si om du vil få problemer med automaten senere og slikt, men manuell er vel alltid mer fornuftig.

 

Skal du kjøpe en 2012 F30 får du ikke like mye bil for pengene. For 350-400k synes jeg E90 høres mest fornuftig ut

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...