Gå til innhold
Spørsmål om bil og motor? Still spørsmål her ×

Vannlekkasje via høyttaler i dør, Astra 07mod. Råd ønskes.


Anbefalte innlegg

Bilen det dreier seg om er en Opel Astra stasjonsvogn 2007 modell.

 

Jeg har vannlekkasje i bilen og vet ikke hva jeg skal gjøre :( Det er blir vått på matten framme på passasjersiden når det regner. Dette skjer når bilen står parkert på flatt underlag.

 

Jeg har vasket bilen i dag, og funnet ut at vannet kommer inn i bilen via høyttaleren i døren. Det renner så ut av døren i underkant, så ned på matten på passasjersiden.

 

Kan dette være en av følgende?:

1. Betyr dette at en drenering er tett, og at det "renner over" og kommer inn i bilen?

 

2. Eller kan det bety at det kommer vann inn i døren ett sted det ikke skal komme inn vann når det regner? Og det må tettes ett eller annet sted?

 

3. Eller er det meningen at det skal være helt 100% tett rundt høyttaleren slik at den skal holde vannet tilbake?

 

Jeg ser at det er dreneringshull nederst i døren på bilen min. Jeg har prøvd å stikke en ledningsbit oppi hullet i tilfelle det lå noe å blokkerte rett oppi der, men det hjalp ikke.

Jeg har ikke klart å demontere dørpanelet på døren, jeg fikk bare "løftet" det litt i underkant, slik at jeg kunne se inn inn. Det var da jeg oppdaget at det dryppet rundt høyttaleren.

 

Så hva kan jeg gjøre??

 

Jeg setter stor pris på all hjelp jeg kan få :)

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Hvorfor ikke bare ta den til Opelverkstedet? Bilen er mindre enn 5 år. Om du har feil på din bil, er det stor sannsynlighet for at dette har skjedd andre som har samme bil, og et original verksted har trolig en permanent fiks for det.

F.eks hadde jeg vindsus på sidevinduet til føreren på min Opel, som jeg fikk fikset på reklamasjon da bilen var 5 år. I mitt tilfelle var det bare en justering av ruten som skulle til, og det var et kjent problem på akkurat min modell.

Lenke til kommentar

Ja. Jeg har snakket med Opel i drotningsvik, Oldervoll.

Men med en gang jeg nevner ordet reklamasjon så prøver de å vri seg og snu seg unna med masse tomt preik. Jeg har hørt så mye dritt om Oldervoll, og jeg tviler ikke på at det stemmer.

 

Så der var jævlig lite å hente, for å si det mildt. Det var utrolig vanskelig å få gjennom en reklamasjon, og jeg måtte forberede meg å betale summer på rundt 10000 kr for reilsøking og reprasjon var meldingen jeg fikk!!

 

Så nå tok jeg å ringte Opel i Åsane, og de sa med en gang at dette høres ut som en reklamasjon, så jeg måtte bare komme inn med bilen så skulle de se på saken

Mye bedre service å få i Åsane!

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...