Gå til innhold
Spørsmål om bil og motor? Still spørsmål her ×

Japansk bruktbil, noen erfaringer?


Hvilken?  

4 stemmer

  1. 1. Hva er best kjøp med tanke på kjøreglede og driftsikkerhet?

    • Mazda 626
    • Mazda 323
    • Mitsubishi Carisma
      0


Anbefalte innlegg

Eg skal kjøpe bruktbil for rundt 50-60 tusen. Mine favoritter etter mye lesing er Mitsubishi Carisma, Mazda 626 og Mazda 323.

 

Trenger en driftsikker bil uten overraskende store reparasjoner. Vil ha en bil som er behagelig å kjøre, men som det samtidig er kanskje bittelitt futt i.

 

Har lest at Mazda 626 sin 1.8 liters motor er ganske svak og dårlig, og at bilen er dårlig på glatt føre, noen erfaringer med dette? Liker utsende til bilen og etter hva eg har hørt er den meget driftsikker.

 

Har ikke hørt noe dårlig om 323, men med en 1.5 liters motor tenker eg at den må være litt svak, eller?

 

Mitsubishi Carisma vet er egentlig lite om.

 

For 50-60 tusen har eg sett eg kan få rundt 2000-2002 modeller med ikke så alt for høy kilometer på alle de tre modellene.

 

Takker for erfaringer, tips eller råd på forhånd!

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...