Gå til innhold
Spørsmål om bil og motor? Still spørsmål her ×

Hvordan selge bilen min?


Anbefalte innlegg

Hei

 

Skal selge bilen min og har noen spørsmål i den forbindelse.

 

Bilen selges som den er og jeg vil ikke ta noe som helst ansvar for hva som kan skje dagen etter at kjøper overtar den. Hvordan får jeg ordnet det? Selv om jeg krysser av for "Selges som den er", så virker det som at dem kan komme tilbake og klage...

 

En annen ting. Hva er beste måten å ordne med betaling? Dersom kjøper betaler kontant, kan han da overta bilen samme dagen eller bør vi vente til omregistrering er gjort? Han må vel også sørge for at forsikring er på plass?

 

Vil bare sørge for at når ny eier kjører av gårde så er det han som står som ansvarlig for bilen!:)

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Hei.

Hvis deter noen feil på bilen som du vet om og du ikke informerer kjøper om det, kan det falle stygt tilbake på deg.

Feks at bilen er kollisjonsskadet og rettet op igjen.

 

Omregistrering og forsikring ordnes slik at det er i orden på overtakelsesdatoen ;)

Enkelt og greit ;)

Lenke til kommentar

Hei.

Hvis deter noen feil på bilen som du vet om og du ikke informerer kjøper om det, kan det falle stygt tilbake på deg.

Feks at bilen er kollisjonsskadet og rettet op igjen.

 

Omregistrering og forsikring ordnes slik at det er i orden på overtakelsesdatoen ;)

Enkelt og greit ;)

 

Jeg har opplyst om det som jeg vet om, men jeg har lite peiling på bil og min tekniske kompetanse går kun på å fylle bensin,n spylervæske, olje og til nøds skifte pære;)

 

Jeg snakket med selger og det virket som han ønsket å overta bilen i dag og det blir jo da vanskelig....Får ikke ordnet alt dette på en søndag..

Lenke til kommentar

Omregistrering og forsikring ordnes slik at det er i orden på overtakelsesdatoen ;)

Alstå omregistrere bilen før betaling er mottatt? Høres ut som en dårlig idé, spør du meg.

 

Hvis mulig så kjør innom trafikkstasjon og lever del 2 av vognkortet der så ordner de omregistreringen mens dere venter. (Etter at oppgjør er foretatt selvfølgelig.)

Jeg gjorde dette sist jeg solgte.

 

Ikke noe problem å gjøre opp handelen på en søndag heller, hvertfall ved kontant oppgjør.

Bare pass på å beholde del 2 av vognkortet utfylt av begge parter og lever på trafikkstasjon snarest.

Lenke til kommentar

Dere skriver en kontrakt dere i mellom. Deretter fyller dere ut del 2 av vognkortet. Så er det bare å bytte nøkler mot penger.

 

Det viktige her er at du beholder del 2 av vognkortet, og leverer det til nærmeste trafikkstasjon så snart som mulig og innen 3 dager. Forsikringen din vil gjelde i 3 dager (mener jeg å huske). Deretter er det kjøper sitt ansvar at bilen er forsikret.

 

 

Her er hva NAF sier om saken. Ser de skriver at du skal passe på at kjøper tegner forsikring, noe jeg syns er merkelig, men de vet vel hva de snakker om.

Endret av SKT
Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...