Gå til innhold
Trenger du hjelp med internett og nettverk? Still spørsmål her ×

Problemer med Unex switch.


Anbefalte innlegg

Jeg har akkurat kjøpt meg en ny switch fra PSdata. En unex 8-ports. Problemet er at når jeg kobler til naboene mine, som er ca. 40 og 60 kabelmeter borte, så blinker dioden uregelmessig. Jeg får ikke kontakt med noen av de.

 

På min gamle hub funket dette helt greit uten noen problemer. Manualen er det helt umulig å få noe ut av, det eneste jeg har fått er en Quick Start Guide.

 

Noen som vet hva som er galt?

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse
har selv en 5 porters switch fra Unex. Den fungerer meget fint. Men jeg har ikke brukt lengre kabler en 15 meter..

 

Har du prøvd med kortere?

 

Ja, jeg har en til som er 10 meter. Den funker. Men det rare er at naboen min som har en unex 5 porter, har samme problemet med en 5 meters kabel.

Lenke til kommentar

 

Noen som vet hva som er galt?

 

Dårlige kabler, enten er de ikke cat5 eller så er de feilkoblede, er de hjemmelaget?

 

Kablene funket når jeg hadde den gamle Zyxel'en, router kombinert med hub. Det er cat5 (forøvrig kunne jeg jo også brukt cat6). Ja, de er hjemmelaget.

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...