Gå til innhold

Mass effect saver til en annen PC...


Anbefalte innlegg

Hei!

 

Det har seg sånn at jeg skal kjøpe meg ny PC. Jeg har spilt gjennom Mass Effect(1) på den PC'en jeg har nå, men vil overføre savene mine til den nye PC'en min for å importere savene til Mass Effect 2.

 

Trenger jeg bare savene jeg finner i brukere->Dokumenter->Mine Spill->Mass Effect, eller må jeg ta vare på noen flere filer?

Og må jeg installere Mass Effect 1 på den nye PCen for så å importere savene til ME2, eller kan jeg importere filene uten å installere ME1?

Noen som har noen erfaringer med dette?

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Du trenger ikke ha ME1 installert for å importere saves til ME2. Etter du har installert ME2 starter du konfigurasjonsverktøyet for ME2, du bør kunne finne mulighet for å importere saves fra ME1 et sted der. Når du velger dette alternativet må du finne frem til mappen for ME1 savegames. Dette vil mest sannsynlig være mappen dokumenter\bioware\mass effect.

 

Kopier innholdet fra denne mappen til din nye pc, installer ME2, og finn frem til disse filene igjen når konfigurasjonsprogrammet for ME2 spør om det, så skal alt være i orden. :)

 

(edit: Sinnsvakt knotete skrevet, men la gå)

Endret av Couchfighter
Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...