Gå til innhold
Spørsmål om bil og motor? Still spørsmål her ×

Tapt arbeidsfortjeneste ved verkstedbesøk


Anbefalte innlegg

Hei.

 

Håper noen kan hjelpe med litt info her...

 

21.01.11 kjøpte jeg meg en bruktbil hos autorisert forhandler. En Opel Vectra 2005mod 1.9 diesel.

Saken er at ved kjøp viste det seg at den automatiske bakluken var ødelagt under transport fra en annen avdeling(iflg selger), dette skulle være en kjapp sak å fikse.

Måtte kalibreres iflg selger, men dette måtte gjøres på ett av forhandlerens andre verksted 18 mil unna.

 

Ble enig med selger at jeg fikk 40liter drivstoff i kompensasjon for turen sin del, å at det måtte gjøres innen ett par mnd.

Tenkte det var greit nok å kunne ta det i sammenheng med en bytur:)

Noe jeg og gjorde for ett par uker siden...

 

Etter å ha ventet i 2 timer på verkstedet kom konklusjonen om at bakluka kunne ikke kalibreres men måtte ha nye deler etc!

ERGO: Ny bytur nå på tirsdag...

 

Har man noen rettigheter her i henhold til tapt arbeidsfortjeneste,slitasje etc?

 

Kan ikke være meningen man skal betale 150tusen for en bil for så å måtte 35mil for ett par verkstedturer uten kompensasjon som overskrider 40 liter diesel?

 

Noen som har noen meninger om dette?

 

Ps: Har og en case med kjørecomputeren. Fant liksom aldri ut av hvordan denne fungerte over tiden. Pratet med selger om det, å han sa alt sto i instruksjonsboken.

Ble ikke klok på det å tenkte å vise det i sammenheng med nevnte reperasjon av bakluken i håp om hjelp.

Da viser det seg at min bil ikke har kjørecomputer! Alt er lagt opp for det, men har kun ett tidsur i systemet.

Kan banne på at det sto kjørecomputer i annonsen som lå på finn.no når jeg kjøpte bilen.

Men jeg har ingen papirer på utstyrsliste etc i kontrakten.

Tro om det er noe man kan gjøre i den saken?

Evt rettigheter...

 

Takker for alle tilbakemeldinger!

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse
Gjest Slettet+3165

Vist det kommer tydelig frem i kontrakten at det er kun en enkel justering som skal til for å fikse luka, og dette ikke var tilfellet, hadde jeg krevd enn viss kompensasjon.

Vist ikke vil jeg påstå han har sitt på det rene, men skal ha stå frem som en seriøse selger, bør han etter min mening gi en form for kompensasjon.

 

Angående kjørecomputeren så blir det fryktelig vanskelig å kreve noe for det så lenge du "tror" det stod kjørecomputer i annonsen, husker du f.eks. om det stod "forbehold mot feil i annonse" i teksten?

Et tips til neste gang, få papirer på hva utstyr som følger med og lagre linken til annonsen, eventuelt skriv den ut, i tilfellet du skulle lure på var det som egentlig stod i den annonsen i forhold til feil og mangler.

 

Jeg har selv en Opel fra 2005 med kjørecomputer, du hadde ikke hatt problem med å finne den vist du hadde den, for å si det sånn.

Endret av Slettet+3165
Lenke til kommentar

Du kan kreve at selger foretar all frakt på egenhånd. Selger kan ikke kreve at du leverer bilen lengre enn din egen innkjørsel, i teorien, men jeg anbefaler ikke å forsøke seg på annet enn å kreve å få levere fra deg bilen på salgstedet og så får selger sørge for frakt til og fra verkstedet.

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...