Gå til innhold

Re-Installasjon av DC, Beholde trusts?


RoadHouse

Anbefalte innlegg

Heisann,

 

Vi har på huset en DC server med Windows 2003 som rett og slett skulle vært reinstallert fra bunnen. Det er et flust av feil, bugs og annet "dritt" i installasjonen, bugs som ble dradd med når de før meg oppgraderte fra W2000 osv. Jeg ser for meg det vil være mye raskere å installere denne på nytt, som også gir meg mulighet for å legge ESXi i bunnen.

 

Jeg vil altså slette hele DC'en, installere Win2k8 med nytt server navn, ny IP.. men samme domene navn (dns wise). Jeg vil opprette alle brukerene manuelt etter serveren er satt opp på nytt, men med nøyaktig samme pålogging og passord.

 

Mitt spørsmål: Nå som klientene (6 PC'er) er innmeldt i domenet har de en "trust" mot denne DC'en. Er det mulig å gjøre slik at det ikke opprettes nye profiler lokalt på hver PC? Som kjent så vil jo windows begynne å generere Profile.001 Profile.002 etc når den mister kobling mot domenet den er koblet opp mot.

 

Tips, Tricks og Workarounds mottas med stooor takk! Om noe er uklart i posten, så spør gjerne :)

 

Mvh

House

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Har du en ESX server tilgjengelig, eller skal du bruke den samme serveren som DC'en står på per i dag?

 

Hvis du har en ESX tilgjengelig kan du vel bare installere en Win2k8 server på den og melde den inn i domene og gjøre den til DC, og deretter fjerne den gamle? :)

Lenke til kommentar

Maskinene som er innmeldt i Domene A er kun innmeldt i Domene A og er avhengig av Domene A for å kunne authentisere seg via domenetrusten mot Domene B. Skal Domene A dø, så må klientene meldes ut av Domene A og inn i Domene B for at DC i Domene A skal kunne fjernes.

Lenke til kommentar

Vel, med så få brukere er min mening at det er like lett å lage nye profiler for alle, istedenfor å ta med de gamle profilene, da jeg tipper at mye av den gamle dritten vil følge med i de gamle profilene og da er jo hensikten med reinnstallasjon av serveren litt borte... :)

 

Hadde det vært 50 brukere så kanskje jeg hadde vurdert den løsningen som du nevner.

Lenke til kommentar
  • 2 uker senere...

Med så få som seks klienter ville jeg like greit kjørt migwiz på de dersom det er viktig å beholde innstillingene i profilen. Da minimerer du arbeidet på klientene slik at serverbyttet går relativt smidig i forhold til klienter.

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...