Gå til innhold

Hvorfor har jeg bare 3 fps i Black Ops?


Anbefalte innlegg

Hei.

 

Kjøpte meg Black Ops idag, (nylig reformatert pc med alle de nyeste driverne installert) og har et jævlig stort problem når det kommer til FPS. Har alt av settings på laveste, men har fortsatt syyykt lav fps. Når jeg spiller CSS har jeg 200+ fps, men Black Ops bare failer.

 

Her er speccsa;

 

Windows XP med:

 

KABINETT

Antec Nine Hundred sort miditower,

Vindu i sidepanelet (Uten Stømforsyning)

HOVEDKORT:

MSI P6NGM-FD, nForce-630i+GF7100, m-ATX

Socket-775, DDR2, DVI, GbLAN, PCI-Ex16

PROSESSOR:

Intel Core 2 Quad Q6600 2.4GHz

Socket LGA775, 8MB, BOXED m/vifte

STRØMFORSYNING:

Corsair Powersupply 550W Bulk, black,

ATX/EPS, 120mm fan, 4xSATA, SLI

RAM:

Corsair TWIN2X 5400 DDR2, 2048MB PC5400

Kit w/two matched CM2X1024-5400C4 Dimm's

HARDDISK:

Western Digital Caviar GP 750GB SATA2

16MB IntelliPower

SKJERMKORT:

XFX GeForce 9600GT 650M 512MB GDDR3

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Kombinasjonen av utdatert operativsystem, gammelt skjermkort og kun 2Gb minne gjør nok sitt for å gi deg den laveste mulige ytelsen i et ellers ganske så krevende spill.

 

Tror nok det er på tide å kjøpe noen nye deler :

 

Vurdere om det kan være greit å kjøpe en ny PC eller oppgradere :

 

*4Gb minne.

*Kraftigere skjermkort : Nvidia 460 eller et Amd 6950 / 6850.

*Nytt operativsystem : Windows 7 64 Bit.

Lenke til kommentar

Du har jo ikke akkurat det nyeste av hardware, så du kan ikke forvente å kjøre Black Ops spesielt bra. Har lest litt rundt på nettet, på sider som dette.

 

Her står det at Black Ops er dårlig optimalisert til en god del PCen (pga elendig overføring fra konsoll til PC) og vil derfor kunne kjøre dårlig, selv på minimum instillinger.

 

Nå skal det sies at CSS ikke er stort å sammenlikne med. Det er et gammelt spill som ikke krever noe av hardware :)

 

Håkon

Lenke til kommentar

Kombinasjonen av utdatert operativsystem, gammelt skjermkort og kun 2Gb minne gjør nok sitt for å gi deg den laveste mulige ytelsen i et ellers ganske så krevende spill.

 

Tror nok det er på tide å kjøpe noen nye deler :

 

Vurdere om det kan være greit å kjøpe en ny PC eller oppgradere :

 

*4Gb minne.

*Kraftigere skjermkort : Nvidia 460 eller et Amd 6950 / 6850.

*Nytt operativsystem : Windows 7 64 Bit.

 

Har du noen anbefalinger til minne/skjermkort? og evt. en prosessor?

Lenke til kommentar

Tja, du kan enten oppgradere pcen ved å kjøpe feks :

 

2 x kingston 2Gb = 700Kr.

 

Skjermkort :

Gainward Geforce GTX 460 : 1445

Sapphire Radeon 6850 : 1475

 

Bare pass på at du fjerner de andre minnebrikkene da du ikke har lyst til å kjøre minnet på lavere hastighet, eventuelt kan du kjøpe 4x kingston brikkene om du ønsker å skifte til 64bits os og ønsker mye minne.

 

Om du ønsker noe som er litt mer framtidsrettet bør du satse på en oppdatering av cpu og hovedkort , her er det mye å velge mellom både fra Amd og Intel, personlig har jeg gått for en Phenom II X6 til Amd , men ytelsemessig får du nok litt mere fra Intel (men det koster jo også litt mere da).

Lenke til kommentar
  • 2 uker senere...

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...