Gå til innhold

Ny PC til spill, musikk og film uten dill og dall


Anbefalte innlegg

God dag, kjære forum.

 

Det begynner å bli en stund siden jeg har sett på data greier og er rusten så jeg henvender meg til dere for å få litt hjelp.

 

Jeg trenger en PC med skjerm og ser for meg å bruke maks 10 lakser (gjerne mindre). Kravene mine er at det skal være nogenlunde fremtidsrettet, kjøre alle nye spill glatt og med pen grafikk. Jeg skal ikke overklokke og jeg er ikke intressert i en "e-penis" data med masse unødvendig kraft. Supert om hele greia er relativt stillegående og uten matrix lys. Tenk minemalistisk ikke rumensk horehus. Hvorav intel vs amd pågår er det heftig care og skjermen må minst være 22".

 

Har fått med meg at Nivedia GTX 460 er det kortet med mest bang for buck , men vil det virkelig gjøre susen?

 

Tusen takk på forhånd for all hjelp

 

Edit: Har lest at det er lett å bygge selv så det kan jeg godt i ett forsøk, men må innrømme at det hadde vært fryktelig behagelig å få hele greia ferdigbygget. Eller kanskje det er noen i oslo området som har lyst til å tjene noen hundrelapper og bygge pcen for meg?

Endret av Sebblom
Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Hei!

 

Her er mitt forslag. Det ene går over budsjettet, det andre holder seg fint innenfor.

 

Her er det som går over.

- http://www.elprice.no/data/stasjonaer-pc/packard-bell-ixtreme-i7749nc-ptu5ce2304

,- 9,999

 

+ Skjerm

 

- http://www.elprice.no/data/skjerm/benq-24-wide-led-fullhd-9hl3nlbqbe&shopby=686;5

,- 2,295

/

- http://www.elprice.no/data/skjerm/benq-24-vga-dvi-hdmi-2ms-g2420hd&shopby=686;5

,- 1,699

 

Blir totalt altså 12,294 eller 11,698 :)

 

Det som går under.

 

- http://www.elprice.no/data/stasjonaer-pc/packard-bell-ixtreme-i6639nc-ptu5ce2299 ,- 6,499

 

+ Skjerm

 

- http://www.elprice.no/data/skjerm/benq-24-wide-led-fullhd-9hl3nlbqbe&shopby=686;5

,- 2,295

/

- http://www.elprice.no/data/skjerm/benq-24-vga-dvi-hdmi-2ms-g2420hd&shopby=686;5

,- 1,699

 

Altså. 8,794. Eller 8,198 :) Anbefaler egentlig det første oppsettet, da det er betraktelig mye bedre en det andre. Men det kommer an på om du kan sprenge budsjettet eller ei!

Lenke til kommentar

Må innrømme at jeg er skeptisk til å kjøpe pc av ett firma som spesialiserer seg på å selge komfyrer og vaskemaskiner. Dessuten har jeg ingen mulighet til å kvalitetsjekke pcen mtp at hovedkort f. eks ikke er spesifisert. Hvorvidt maskinen er stillegående står det heller ingen ting om, er det ikke bedre å handle fra komplett eller netshop elns? sånn var det hvertfall når jeg holdt på med pc for noen år siden.

Lenke til kommentar

Om du skal kjøpe BenQ skjermene, kan du like gjerne kjøpe de som er litt billigere. Mener å huske at det ikke er så stor forskjell på kvaliteten.

 

 

Jo, jeg var inne og snakket med sjefen i butikken her i Hordaland, han jeg kjøpte datan min av, vi kjenner han = billigere ^^ Og han sa at det var ganske stor forskjell mellom dem, var mye lurer og kjøpe den dyreste hvis du skulle først ha en god skjer, stor forskjell så han. Men aller mest hvis du driver med mye film og HD redigering og slikt da

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...