Gå til innhold
Spørsmål om bil og motor? Still spørsmål her ×

Skifte av registerreim - hvilke deler trenger jeg?


Anbefalte innlegg

Heisann!

 

Jeg vurderer å skifte registerreima på Escorten min, så jeg tør kjøre trygt med den i sommer (er overmoden for skifting).

 

Dersom du går på mekonomen.no og taster inn registreringsnummeret mitt: yz41372

 

og går på bildeler under "remmer" så får jeg opp noen remmer og noen "remsett" osv. Lurer på hva jeg trenger her? Om noen kan gi meg en liste over deler som er helt nødvendige, og hvilke deler som er veldig LURT (men ikke nødvendig) så blir jeg super-glad!

 

Og dersom dere veit om en plass jeg kan kjøpe deler enda billigere, blir jeg enda mer super-gald! ;)

 

På forhånd takk!

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Hmmmm jeg tok et raskt søk på ebay, og kjøpte denne til slutt. Hvilke trøbbel kan jeg eventuelt få med denne i forhold til den fra Mekonomen til 10x prisen?

 

http://cgi.ebay.co.uk/BRAND-NEW-DAYCO-TIMING-BELT-KIT-KTB142B-FORD-MAZDA-/130366089383?cmd=ViewItem&pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item1e5a6ca8a7#ht_704wt_954

 

Fant også denne vannpumpa. Den bør funke, ikke sant?

 

http://global.ebay.com/_FORD_ESCORTFIESTA_18D_NEW_WATER_PUMP_QCP3243/150444912685/item

 

Nå trenger jeg noe verktøy. Hva trenger jeg, og hva er kjekt å ha? På forhånd takk :)

Endret av Ursa
Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...