Gå til innhold

Asus v7n8x deluxe + western digital 120 Gb


Anbefalte innlegg

Hallo

 

Jeg har et litt kjipt problem. Jeg har en harddisk av nevnte type som allerede har win xp pro installert. I går fikk jeg nevnte hovedkort samt en athlon xp 2500. Etter at jeg har installert alt sammen, og prøver å boote opp, starter problemene. Det som skjer er at når win. skal boote, får jeg beskjed om at " Cwindowsinfbiosinfo.inf" mangler, eller er ødelagt. For å løse problemet har jeg prøvd følgende : Disablet sata på hovedkortet via jumper, siden jeg har en standard ide disk som jeg har koblet som primary master på ide1. Jeg har rotet rundt i bios, men finner ikke noe som tyder på at noe er galt. Biosen finner disken på vanlig vis.

 

Jeg har også tatt ut disken og prøvd å boote den på en annen maskin som jeg har stående. Dette fungerte helt smertefritt. Så nå er jeg temmelig forvirret. Håper det er noen på dette forumet som kan hjelpe meg å løse problemet.

 

På forhånd takk

 

Stein Arild

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Ok

 

Det ante meg vel at jeg bør formatere og legge inn windos på nytt. Dette får jeg fikse når jeg kommer hjem fra jobb. Men kan noen bekrefte at det er riktig å diable den jumperen som styrer SATA siden jeg ikke benytter meg av SATA disker. ? ( er litt grønn på dette område ).

 

Stein Arild

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...