Gå til innhold

Kjøpe AMD Athlon II X2 250 AM3 fra komplett?


Anbefalte innlegg

Hei! Har fått spart opp litt til en ny pc, men jøden i meg gjør det vanskelig å bruke så mye penger. Har funnet en rimelig og veldig godt omtalt pc på komplett

Her

 

Den virker veldig fin og god, men må man kjøpe med lydkort nettverkskort og OS? Lydkort og nettverkskort kan jeg få tak i fra den gamle pcen, men 1500 for OS? :o

Finnes det noen andre alternativer som holder pcprisen på rundt 3000?

JAMES

 

ps. er RAM av typen SD noe bra, eller er det fortsatt litt sånn som celeron i forhold til pentium?

Lenke til kommentar
Videoannonse
Annonse

Det er integrert lydkort i hk'et, så du slipper å bruke et lydkort, hvis du da ikke er veldig kresen, eller har et anlegg du skal koble til. Du slipper også å kjøpe nettverkskort da dette er også integrert, men os må du nok desverre kjøpe hvis du ikke har noe liggende ;) Om du får noe bedre for denne prisen tviler jeg veldig på. Men hvis du ikke skal spille, og bare ha en surfe pc som kan kjøre enkle kontorprogrammer og slikt, finner du nok noe rundt 2500-3000 ferdigbygd med os. Noe ala den her: ASUS Eee Box EB1012

 

Kommer helt an på hva du skal bruke pc'en til, greit å skrive det.

Lenke til kommentar

Det er integrert lydkort og nettverkskort på det hovedkortet (altså innebygd i HK'et).

 

Det med OS'et var litt sleipt, da det er 'full' som står der. Når du kjøper pc/deler til pc kan du få 'OEM'-versjon av OS'et som er nesten halve prisen av det der. Se her.

 

RAM'en er DDR-3 som er vanlig i dag. (Mer at HK'et i den pakken er micro-ATX og har kun 2 ram slots)

 

Det var ikke mye å si på pakkeprisen da. Den var egentlig ganske grei, synes jeg.

Lenke til kommentar

Du kan fint bestille win7 OEM'-versjon,ingen vits i å bestille den til 1500kr.

 

Du er klar over at du må skru sammen maskinen selv?

 

Eee Box maskiner yter mye dårligere enn den fra komplett.

 

Samme maskin fra amentio.no ink. windows 7.

Kabinett kommer med 350W PSU

post-16269-1270476229,7689_thumb.png

Endret av taz
Lenke til kommentar

Du kan fint bestille win7 OEM'-versjon,ingen vits i å bestille den til 1500kr.

 

Du er klar over at du må skru sammen maskinen selv?

 

Eee Box maskiner yter mye dårligere enn den fra komplett.

 

Samme maskin fra amentio.no ink. windows 7.

Kabinett kommer med 350W PSU

post-16269-1270476229,7689_thumb.png

 

Du glemte ram;)

Lenke til kommentar

sorry for dårlig startpost, jeg var litt rask.

 

pcen skal brukes til gaming av primært warcraft 3 fra 2000 ca.. gammalt spill, og enkelt å kjøre, selv på gamle pc'er. Det jeg savner er å kunne hoppe mellom programmer, eks. wc3 og itunes uten å få lagg. Og generelt ha en pc som kjører stille, bra og stabilt.

Takk for kjempegode svar:)

 

Hva er foressten forskjell på OEM versjon og den dyre? sorry, jeg er litt lat som ikke researcher selv her.

Endret av Jimstar
Lenke til kommentar

 

Hva er foressten forskjell på OEM versjon og den dyre? sorry, jeg er litt lat som ikke researcher selv her.

 

Med forbehold om at jeg har skjønt dette riktig:

En Windows OEM-lisens kan kun kjøpes sammen med en PC eller deler av en PC (hovedkort?). Slik jeg har forstått det genereres det en kode når man installerer OS'et, og denne koden er avhengig av hvilke komponenter som finnes i maskinen. Hvis man bytter ut mye rask inne i boksen (harddisk, grafikkort etc) vil man før eller siden ha gjort såpass mange forandringer at boksen ansees å være en annen maskin enn den du begynte med. I noen tilfeller kan man da ringe Microsoft og få generert en ny kode som man kan putte inn i Windows, og fortsette å kjøre. Men, slik jeg har forstått det: hvis man bytter motherboard er løpet kjørt, da er det innkjøp av ny lisens som gjelder.

Lenke til kommentar

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...