iverha2 Skrevet 22. februar 2010 Del Skrevet 22. februar 2010 (endret) Burde det ikkje vere mulig å kjøpe reint myseprotein, og blande ut med melk for å få ca 50/50? Melk er vel 80/20 kasein/myse, så det blir iallfall litt nærme halve av kvar, avhengig av kor mykje melk enn bruker. Endret 22. februar 2010 av cyclo Endret emnetittel til noe mer beskrivende Lenke til kommentar https://www.diskusjon.no/topic/1206779-er-det-mulig-%C3%A5-blande-reint-myseprotein-med-melk-for-%C3%A5-f%C3%A5-ca-5050/
AndyPanda Skrevet 22. februar 2010 Del Skrevet 22. februar 2010 (endret) Det er vel mulig, men da må du ha en del mer melk enn pulver tror jeg. Og da blir det svak smak på shaken. Du får regne ut hvor mye pulver du må ha i forhold til melk for å få ca 50:50 da Edit: Du må ha ca 20 gram reint myse-protein for 1 liter melk! Hvis jeg ikke har regna totalt feil da, tok det veldig kjapt. La oss si at 1 liter melk inneholder 33 gram proteiner. 26,4 g. kasein (80%) og 6,6 g. myse (20%). Da mangler du 20 g myse, så har du ca 26 gram av hver. Mulig det blei feil, men var som sagt veldig kjapt regna ut. Endret 22. februar 2010 av Sir-Andy Lenke til kommentar https://www.diskusjon.no/topic/1206779-er-det-mulig-%C3%A5-blande-reint-myseprotein-med-melk-for-%C3%A5-f%C3%A5-ca-5050/#findComment-15269171
iverha2 Skrevet 23. februar 2010 Forfatter Del Skrevet 23. februar 2010 Tenkte i så fall å blande pulveret ut med litt melk, og så drikke resten av melka for seg sjølv. Viss enn trenger ca 20-30 (?) gram protein etter trening, så tar en med for eksempel 10g myse og en halv liter melk? Lenke til kommentar https://www.diskusjon.no/topic/1206779-er-det-mulig-%C3%A5-blande-reint-myseprotein-med-melk-for-%C3%A5-f%C3%A5-ca-5050/#findComment-15271147
AndyPanda Skrevet 23. februar 2010 Del Skrevet 23. februar 2010 Du må nesten regne litt på det der selv. Husk at 10 g mysepulver inneholder kanskje 8 gram reint protein også da. Proteininnholdet pleier å ligge rundt 75-85 % for isolater. Lenke til kommentar https://www.diskusjon.no/topic/1206779-er-det-mulig-%C3%A5-blande-reint-myseprotein-med-melk-for-%C3%A5-f%C3%A5-ca-5050/#findComment-15271314
iverha2 Skrevet 23. februar 2010 Forfatter Del Skrevet 23. februar 2010 Jaja. Men i teorien skulle vel det her vere mulig, at eg får 50/50? Er i så fall billigare for meg som må kjøpe pulver sjøl, men får melk heimefrå. Lenke til kommentar https://www.diskusjon.no/topic/1206779-er-det-mulig-%C3%A5-blande-reint-myseprotein-med-melk-for-%C3%A5-f%C3%A5-ca-5050/#findComment-15271857
AndyPanda Skrevet 23. februar 2010 Del Skrevet 23. februar 2010 (endret) Ja, det er jo mulig. Spørs hvor mye whey-pulveret ditt koster i forhold til et 50:50 pulver da. Men så lenge du finner riktig blandingsforhold til å få ca 50/50 så er det jo ikke noe problem. Men det er jo ikke akkurat optimalt da du kun får rundt 26-27 gram protein på 5 dl. Det kommer til å bli MYE melk på deg fremover Det positive er at proteinpulveret ditt kommer til å vare lenge Endret 23. februar 2010 av Sir-Andy Lenke til kommentar https://www.diskusjon.no/topic/1206779-er-det-mulig-%C3%A5-blande-reint-myseprotein-med-melk-for-%C3%A5-f%C3%A5-ca-5050/#findComment-15272021
iverha2 Skrevet 23. februar 2010 Forfatter Del Skrevet 23. februar 2010 Rein myse er billigare enn 50/50 trur eg. Lenke til kommentar https://www.diskusjon.no/topic/1206779-er-det-mulig-%C3%A5-blande-reint-myseprotein-med-melk-for-%C3%A5-f%C3%A5-ca-5050/#findComment-15272058
AndyPanda Skrevet 23. februar 2010 Del Skrevet 23. februar 2010 (endret) Ja myse råvaren er billigere. Men om du har et dyrt mysepulver så er det kanskje ikke så langt unna et billig 50:50 pulver. Du får jo 50:50 helt nedi 795/799 kr for 3kg hvis du kjøper 12 kg, pakkepris. Hvis du så siste edit'en min, så blir det mye melk på deg. Spørs hvor lenge foreldra dine gidder å sponse deg med melk når det går en del om dagen. Men dette kommer jo an på hvor mye proteiner du får gjennom vanlig mat også. Endret 23. februar 2010 av Sir-Andy Lenke til kommentar https://www.diskusjon.no/topic/1206779-er-det-mulig-%C3%A5-blande-reint-myseprotein-med-melk-for-%C3%A5-f%C3%A5-ca-5050/#findComment-15272114
iverha2 Skrevet 23. februar 2010 Forfatter Del Skrevet 23. februar 2010 Eg skjønte ikkje det med at det blir så mykje melk. Eg snakker i så fall berre om rett etter trening, der behovet for protein ikkje er særleg meir enn 20g. Lenke til kommentar https://www.diskusjon.no/topic/1206779-er-det-mulig-%C3%A5-blande-reint-myseprotein-med-melk-for-%C3%A5-f%C3%A5-ca-5050/#findComment-15274429
War Skrevet 23. februar 2010 Del Skrevet 23. februar 2010 (endret) Det blir vel ikke mye billigere? Ta med melk til trening? Kjøpe etter trening? Mye annen snacks da, som laktose ol. Jeg betaler 632 pr 3kg myoprotein inkl frakt og alt. Det kan alle andre også om de vil og det er den prisen det kommer til å bli alle årene man bruker den proteinen så lenge prisene holder seg stabile. En shake på trening med for eks 25g koster da 5,27kr Endret 23. februar 2010 av War Lenke til kommentar https://www.diskusjon.no/topic/1206779-er-det-mulig-%C3%A5-blande-reint-myseprotein-med-melk-for-%C3%A5-f%C3%A5-ca-5050/#findComment-15274466
iverha2 Skrevet 23. februar 2010 Forfatter Del Skrevet 23. februar 2010 Blir billigare for MEG Ta med melk, yes. Pleier du å blande ut pulveret med vatn uansett? Det syns eg smaker ekkelt. Ok sant det, prisane er vel ikkje heilt gale uansett. Men viss det er penger å hente, så gjerne for meg. Lenke til kommentar https://www.diskusjon.no/topic/1206779-er-det-mulig-%C3%A5-blande-reint-myseprotein-med-melk-for-%C3%A5-f%C3%A5-ca-5050/#findComment-15274714
AndyPanda Skrevet 23. februar 2010 Del Skrevet 23. februar 2010 Eg skjønte ikkje det med at det blir så mykje melk. Eg snakker i så fall berre om rett etter trening, der behovet for protein ikkje er særleg meir enn 20g. Du må hvertfall ha en halvliter melk for en shake på 20-30 gram protein hvis du skal blande 50/50 med myseprotein og melk. Men om du får i deg alle proteinene du skal resten av dagen gjennom mat, så trenger du jo ikke å drikke mer enn en shake. Om du ikke får i deg nok proteiner gjennom kostholdet ditt (dvs kroppsvekt ganger 2/2,2), så må du ty til proteinshake. Om du da skal ha denne blandingen med 20-30 gram protein, så må du kanskje ta en shake flere ganger om dagen. Og DA kommer antal liter melk til å flyte fort! Og så har du jo dette som War nevner, med laktose og snacks + flere kcal. Og War; du må jo først punge ut noen tusen før du får slike rabatter? Og Iverha2: Mange av disse ordentlige pulverne som MyoProtein, ProZyme og OneProtein smaker ganske ålreit i vann. Mange billigere pulvere av enklere kvalitet smaker ofte høgg! Lenke til kommentar https://www.diskusjon.no/topic/1206779-er-det-mulig-%C3%A5-blande-reint-myseprotein-med-melk-for-%C3%A5-f%C3%A5-ca-5050/#findComment-15274763
War Skrevet 23. februar 2010 Del Skrevet 23. februar 2010 Og War; du må jo først punge ut noen tusen før du får slike rabatter? Ja så det blir fra for eks 2 året og utover Evt kjøpe hos siggy1 som har en hundrings billigere. TN sitt basic er billig, iallefall 1kg mer. Lenke til kommentar https://www.diskusjon.no/topic/1206779-er-det-mulig-%C3%A5-blande-reint-myseprotein-med-melk-for-%C3%A5-f%C3%A5-ca-5050/#findComment-15274774
iverha2 Skrevet 24. februar 2010 Forfatter Del Skrevet 24. februar 2010 Har ProZyme no, synes den smaker ok i melk Det er jo 50/50, eg tenkte eigentleg på om det var noke å hente i form av peng. Når det gjeld protein-inntak, så føler eg det stort sett går fint, så lenge vi har skikkelig kost til middag. Lager av og til en skikkelig omelett og. Tar berre proteinpulver etter trening, for er så lei tunfisken der. Når eg bruker peng på pulver, så føler eg det blir ekstra motivasjon til trening. På deff så må eg kanskje begynne med meir pulver. Lenke til kommentar https://www.diskusjon.no/topic/1206779-er-det-mulig-%C3%A5-blande-reint-myseprotein-med-melk-for-%C3%A5-f%C3%A5-ca-5050/#findComment-15275001
War Skrevet 24. februar 2010 Del Skrevet 24. februar 2010 Merk at 2kg FirstPrice kyllingfillet koster 28kr mer en samme mengde protein i tunfisk. Lenke til kommentar https://www.diskusjon.no/topic/1206779-er-det-mulig-%C3%A5-blande-reint-myseprotein-med-melk-for-%C3%A5-f%C3%A5-ca-5050/#findComment-15275103
iverha2 Skrevet 24. februar 2010 Forfatter Del Skrevet 24. februar 2010 Proteinkildene mine er egg, melk og det eg får til middag, som regel er det skikkelig kost. Orker ikkje stappe i meg masse kylling i tillegg. Men ser ut som en god pris det Lenke til kommentar https://www.diskusjon.no/topic/1206779-er-det-mulig-%C3%A5-blande-reint-myseprotein-med-melk-for-%C3%A5-f%C3%A5-ca-5050/#findComment-15276068
Knife Skrevet 24. februar 2010 Del Skrevet 24. februar 2010 Merk at 2kg FirstPrice kyllingfillet koster 28kr mer en samme mengde protein i tunfisk. 2kg?!? Det må jeg vær et kup... Lenke til kommentar https://www.diskusjon.no/topic/1206779-er-det-mulig-%C3%A5-blande-reint-myseprotein-med-melk-for-%C3%A5-f%C3%A5-ca-5050/#findComment-15278336
War Skrevet 24. februar 2010 Del Skrevet 24. februar 2010 Fast pris ja, 2kg FP 150-160kr husker ikke akkuratt nå. Den bruker jeg, billigste jeg vet om og smaker bedre en tunfisk. Merk at i en boks som veier x gram så er ikke alt tunfisk, kun x gram av det. Så man kan ikke se på vekten på boksen og gange med protein pr 100g. Lenke til kommentar https://www.diskusjon.no/topic/1206779-er-det-mulig-%C3%A5-blande-reint-myseprotein-med-melk-for-%C3%A5-f%C3%A5-ca-5050/#findComment-15278681
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå